[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee

Goto down

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Empty [HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee

Příspěvek  Eithnee za Sun Mar 17, 2013 1:21 am

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Priestepokuds
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Seznam[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Uvodf

Co se týče holy priestů a guidů ohledně této classy na patch 3.3.5a ať na internetu hledáme jak hledáme, tak nacházíme pouze nějaké otravné guidy které na nás chrlí mnoho a zároveň málo informací ohledně holy priesta. Proto se pokusím přiblížit tuto classu co nejvíce budu moci a doufám, že se vám zde dostane všeho, co budete hledat.

Celková síla holy priesta je v silném plošném a zároveň silném single target healu. I když se vám to možná nebude zdát, Holy priest stále zůstává jeden z nejsilnějších healerů i na WOTLKU ne-li nejsilnější. Healovací mašinu z nás dělaji především healy jako je Renew, CoH, PoM, FH, GH ale nesmíme opomenout ani PoH. Co se týče supportu pro raid je holy priest dá se říci nepostradatelný díky svému Guardian Spirit a hlavně Spirit of Redemption. Vše rozeberu více do detajlu níže.
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Talenty

Co se týče talentů u holy priesta, tak je hned několik možností jak tento talent spec můžeme jet. Build který upřednostňuji já, je zaměřen na Renew, CoH a PoM, což tvoří 90% mého celkového healu. Dle mého je to jeden z nejsilnějsích talent speců, které za holy priesta můžete jet. Je určen především do 25 raidu, kde máte jistotu např. holy paladina který vám overhealuje tanky. A pokud jste soutěživý, tak si myslím, že to je build zrovna pro vás.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Talentyrenw

Samozřejmě je zde možnost jet Priesta vysloveně na sílu Flash Healu a Greater Healu spojeným s rychlým PoH (14/57/0). Tento talent build je více využitelný v 10tkových raidech než-li ve 25tkových. Neříkám že je špatný, ale je podstatně slabší a potenciál využití jeho healovacích spellů je větší v 10tkévých raidech.[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Talentyobecny


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Glyphy


Co se týče glyphů, tak ne ve všech použiváme stejné glyphy. Základním glyphem by měl být Glyph of Circle of Healing, který se dává do naprosto každého Holy Buildu. Jako další máme na výběr z Glyph of Flash Heal, Glyph of Renew, Glyph of Prayer of Healing a Glyph of Guardian spirit.
Co se týče prvního buildu, tak po testu mě vyšel nejlépe Glyph of Flash Heal spolu s Glyph of Guardian spirit. Zde přichází první otázka všech lidí. "Proč nemáš Glyph of Renew, když tomu řikáš Renew Build?" Drazí čtenáři, odpověď je naprosto jednoduchá. Nejdůležitěší je, že pokud máte rozhealovanou samotnou partu / raid tak ve chvíli kdy nasadíte tento glyph, tak počet lidí, které máte "rozhealované" rapidně klesne. Avšak musíme brát v potaz, že existují bossové, kde se tento glyph vyplatí. Vše je o tom, zkusit si to.
V druhém buildu bych upřednostnil Glyph of Prayer of Healing ve spojení s Glyph of Flash Heal.


Čili využitelné Glyphy jsou tyto:
Build 1:
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Glyphofcircleofhealing
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Glyphofflashheal
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Glyphofguardianspirit

Build 2:
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Glyphofcircleofhealing
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Glyphofflashheal
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Prayerr


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Spelly

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Spellyhlavni

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Flashheal
- Uzdraví target za X. (Tento spell stuckuje Serendipity)


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Greaterheal
- Uzdraví target za X. Silnější heal než Flash Heal, avšak delší cast (Rychlost castu ovlivňuje Serendipity)


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Bindingheal
- Uzdraví target a vás za X. (Tento spell stuckuje Serendipity - 1 heal -> 2 Stucky)


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Renewu
- Vyléčí target za X během 15ti vteřin. Tento spell je naše jediná HoT.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Coho
- Instantně uzdraví 5 friendy targetů (6 s glyphem) za X.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Poma
- Tento heal po obdržení dmge healne target za X a přeskočí na další target. Tento spell má při prvním nahození 5 stucků.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Poh
- Silný plošný heal který uzdraví targetovu partu v okruhu 36 yardů za X. (Rychlost castu ovlivňuje Serendipity)
- Díky glyphu zanechá hotku na targetu která healuje za 10% obdrženého healu.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Pwss
- Po nahození na target tato bublina absorbuje X dmg. Zanechá debuff na 15 vteřin (během tohoto debuffu není možno nahodit další tuto bublinu).
- mějme na paměti, že pokud máme v raidu Discipline Priesta, tak tuto bublinu nevyužíváme jelikož ji máme podstatně slabší než Discipline Priest.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Divinehymnj
- Healne 3 targety s nejnižšími HP v okruhu 48 yardů za X každých Y sec po dobu Z vteřin a zároveň zvedne healing do nich o 10%. Tento spell má channel cast.
- Healne maximálně 12x a tento spell je silně ovlivněn hastem.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Guardianspirit
- Hodí takzvaná "křídla" které chrání target na kterém jsou aktivní. Během tohoto spellu je healing na target zvýšen o 40% a dále vás ochraňuje před smrtí.
- po dobu 10 vteřin. Pokud byste měli umřít, Guardian Spirit vás "oživý" s 50% vašich HP. Ve výsledku to vypadá tak, že neumřete.
- Pokud máme Glyph na tento spell, tak CD ze 3 minut na 1 minutu je resetován poté, co target na kterého byl aplikován nezemře.[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Dalsispelly


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Hymnofhope
- Obnoví 3% many 3 targetům s nejméně manou každých X po dobu X vteřin a zároveň zvedne jejich totální manu o 20% po dobu 8 vteřin. Tento spell má channel cast.
- Tento spell obnoví manu maximálně 12x a stejně jako Divine Hymn je silně ovliněn hastem.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Shadowfiend
Vyvolá shadowy fienda který zautočí na cíl, na který je vyvolán. Caster obdrží 5% své many když shadowfiend dá dmg. Shadowfiend má redukovaný dmg z AoE spellů o 90%. Shadowfiend také může dostat Bloodlust / Heroism.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Abolish
Odstraní z vás 1 disesase effekt každý 3 vteřiny po dobu 12ti vteřin


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Dispel
- Odstraní z vás 2 magic effekty.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Massb
- Odstraní 1 magic spell z 10 Friendly targetů v okruhu 15 yardů. Tímto spellem je možné odstranit magic effekt, který Dispel Magic neodstraní.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Smitew
- Udílí X holy dmg. (Zařadil jsem ho sem, neboť jsou i případy kdy tento spell využijeme (např. Anub'arak do 30%))


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Holyfire
- Udílí X holy dmg a zanechá dotku která udílí X dmg během 7 vteřin.(Zařadil jsem ho sem, neboť jsou i případy kdy tento spell využijeme (např. Anub'arak do 30%))


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Mindsear
- Udílí X plošného shadow dmg každých X vteřin po dobu X vteřin v okruhu 10 yardů.(Zařadil jsem ho sem, neboť jsou i případy kdy tento spell využijeme (např. Anub'arak do 30%))


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Focusg
- Když aktivujeme tento spell, redukujeme manu dalšího spellu o 100% a zvedneme jeho critickou šanci o 25%.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Fadeg
- Redukuje veškerý threat po dobu 10 vteřin.[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Buffyeu

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Spiritg
- Zvedne spirit targetu nebo celé partě / raidu o 80 po dobu 30 / 60 minut.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Stamg
- Zvedne staminu targetu nebo celé partě / raidu o 214 (s talenty) po dobu 30 / 60 minut.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Resist
- Zvedne Shadow resist targetu nebo celé partě / raidu o 130 po dobu 10 / 20 minut.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Innerg
- Zvedne armor o X a zvedne spellpower o Y. Tento buff má Z stucků a aplikuje se na 30 minut.


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Fearsy
- Aplikuje štít, díky kterému jsme my nebo target na kterého tento spell aplikujeme, immuní na 1 Fear effect po dobu 3 minut.[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Statyk

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Statssjk


Spellpower
Co se týče spellpoweru, tak tento stat je pro nás ze všeho nejdůležitější. Čím více Spellpower, tím silnější jsou naše healy. Ovšem Spellpower se nevztahuje pouze na naše healovací ability ale také na dmgovací které využíváme velmi zřídka ale použávíme je. Každý spell má jiny Spellpower koeficient, což znamená, že každý spell si bere jinou hodnotu spell poweru do jeho síly.


Haste
Haste nám umožňuje rychlejší cast a snižuje nám GCD díky kterémů můžeme naše instant spelly házet rychleji za sebou. Pokud se bavíme o haste u Holy Priesta, tak dosáhnout capu je i v BiS eq skoro nemožná pokud tedy nesocketuje 20 haste (což opravdu nedoporučuji). Abychom snižili GCD na 1 sec potřebujeme přesně 1639,5. Toto číslo se dá jednoduše zjistit když spočítáme 32,79*50=1639,5. Toto číslo potřebujeme pokud se nacházíme mimo raid a kompletní buffy. Avšak společně s raid buffy jako jsou Wrath of Air Totem a Swift Retribution Aura nebo Moonkin Aura můžeme toto číslo redukovat. Shamanův totem nám dává 5% a paladinova nebo moonkinova aura nám dává další 3%. V tuto chvíli náš haste cap činí 1377,18. Pokud se rozhodnete poskládat holy talenty až do takového extrému, kde dosáhnete v disko stromu talentu Enlightenment, poté hodnota vašeho haste, který potřebujeme klesá na číslo 1180,44.


Spirit
1 spirit -> 0,25 spellpower
Spirit nám sice dává spellpower, dává dokonce i MP5 jak je zmíněno níže, ale určitě nedoporučuji socketit tento stat na místo spellpoweru.
Čili socketování čístého spiritu není to, co bych vám doporuřoval. Avšak půlené gemy na Spellpower / spirit jsou do modrých děr v EQ adekvátní.MP5
Co se týče tohoto statu, tak se naprosto nevyplatí ho nějakým způsobem upřednosťnovat. Ovšem důležitá jsou zde čísla, které přepočítávají Intel / spirit na MP5.
S raid buffy jsou hodnoty následující:

1 intellect => 0,8305 mp5
1 spirit => 0,6820 mp5

Pokud jste human, tak přepočet spirit -> MP5 se trošičku liší
1 spirit -> 0,7025Spell critical strike rating
45,91 -> 1% Crit
Tento stat využíváme především v našich Direct Healech ale také tento stat využijeme v talentu Empowered Renew.
Ovšem upřednostňovat tento stat před jakýmkoli jiným je naprostá blbost u Holy Priesta.Intellect
1 Intellect -> 15 mana
166,6667 intellect -> 1% crit

Socketování Intellectu není k zahození do doby co nemáte na tolik dobrý eq, že víte že s manou opravdu nevydržíte. Takový ten pomyslný bod u holy priesta je 20k many unbuffed. Pokud dosáhnete tohoto stavu, v tuto chvíli bych přestal socketovat intel (myšleno tím půlené gemy SP/intelú) a pomalu začínal vršit váš haste skrze půlené sockety Spellpower / haste.[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Manaz


Hodnotu naši many silně ovlivňuje Intellect. Ale jelikož je holy priest celkem nárořný na manu, co má dělat aby vydržel na manu po čas celéhé boje?
Jak se vyhnout problému s manou?

1. Nejdůležitější je si uvědomit, že lepší je aktivní heal než overheal. Takže snaha o minimalizování ovehealingu avšak stále je potřeba maximalizovat váš heal.
2. Omezit spamování spellů které jsou příliš náročné na naši manu.
3. Správné využítí Hymn of Hope spolu se Shadowfiendem nebo Mana Tide Totemem.
4. Správné využití Mana Potionů nebo v případě Blood Elfa i Arcane Torrentu.
5. Jedna z možnosti je i stát u bosse a mlátit do něj po čas fightu pokud máme více paladinů tak zde bude judgement na manu.
Toto nedoporučuji pokud nemáte minimálně mouseover macra na veškeré vaše spelly. Naklikávání hráčů a střídavě bosse je poměrně nepraktické.
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Consumables


Jako další část guide je Consumables.
Co vlastně takovej Holy Priest používá za jídlo, potky, a flašky?
Jako první se zaměříme na Jídlo:

Cuttlesteak - Tento steak nám přidá 40 Spirit a 40 Stamina. Tento steak využíváme jen tehdy, pokud opravdu trpíme nedostatkem many. Jinak se nám nevyplatí.
Firecracker Salmon - Tato ryba nám přidá 46 Spellpower a 40 Stamina. Tuto rybu používáme ve chvíli, kdy víme že naše mana nikdy neklesne na bod nuly.
Fish Feast - Ryba která je určena pro více lidí a dává více statů na jednou, pro nás je zde důležitý buff který dává 46 Spellpower a 40 Stamina. Jak jsem zmínil výše, tuto rybu využíváme ve většině případů.


Jako druhé si na paškám vezmem Flašky:

Flask of Pure Mojo - Tato Flaška nám dává 45 mp5. Tuto Flašku využíváme pouze tehdy, pokud trpíme nedostatkem many. Jinak je nevyužitelná. (Dále se dá využít v nižších instancích, když nechcete plácat jiné Flašky.)
Flask of the Frost Wyrm - Tato Flaška nám přidá 125 Spellpoweru. Toto je hlavní Flaška kterou využíváme ve většině případů. Zřídka kdy se stane, že bychom museli využít Flašku výše uvedenou. Vše záleží na druhu encounteru.


Pozor! Pokud jsme Alchemysti a máme naučenou Passivku Mixology, efekt Flašek je o 30% silnější a Flaška je o 100% delší.


Jako poslední Consumables zde máme  Potiony:
Co se týče potionů máme i zde na výběr hned z několika možností avšak né všechny jsou využitelné v každé situaci.
Runic Mana Potion - Toto je základní potion, který by neměl chybět v batohu žádného healera. Tato potka nám doplní 4200 - 4400 many za použití. Bohužel v combatu lze použít pouze jednu, proto je dobré naplánovat si kdy je nejlepší ji využít.
Crazy Alchemist's Potion - Tuto potku může využít pouze Alchemysta. Tento potion Restore 3100 - 3500 hp a 4200 - 4400 many za použití. Dále má šanci na nahození random buffu Potion of Speed kdy získáme 400 haste, Potion of Wild Magic kdy získáme 200 Critical Strike Rating a 200 Spellpower a jako poslední buff, který má šanci na proc je Indestructible Potion který zvedne náš armor o 3500 na 2 minuty bohužel, toto je pro nás nejméně využitelný buff.
Potion of Nightmares - Toto je nejméně využitelný potion který však regeneruje nejvíce many ze všech uvedených. Tento potion regeneruje 5400 během 5ti vteřin. Největší problém tohoto potionu je, že dmgem se ruší effekt a jeho effekt je channelován.[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Sockety


Co se týče Holy Priestova socketování je v celku jednoduché. Pokud není socket bonus +2 Critical Strike nebo 2 + Spirit či něco takového podobného, tak ho
VŽDY VYUŽÍVÁME.
Dále co se týče Holy Priestů tak socketing by měl být v duchu maximalizase Spellpoweru a boostu statů jako je spirit a haste.
Nyní uvedu sockety, které jako Holy Priest využíváme:

Meta:

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Insightfultest3
Červené:

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Runedtest2
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Runedbig - Pouze v případě že máte JWC

Oranžové:

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Recklesstest3

Fialové:

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Puriftest3


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Enchanty


Head - Arcanum of Blissful Mending - Revered - Wyrmrest Accord - 30 Spell power a 10 mp5
Shoulder - Greater Inscription of the Crag - Exalted - Sons of Hodir - 24 Spell power a 8 mp5
- Master'S Inscription of the Crag - Pouze Inscripter - 70 Spell power a 8 mp5
Cloak - Enchant Cloak: Greater Speed - 23 Haste
- Darkglow Embroidery - Pouze Tailorista - Šance při castu na obnovu 400 many
- Lightweave Embroidery - Šance na 295 Spellpoweru
Chest - Enchant Chest: Powerful Stats - 10 All Stats
Wrist - Enchant Bracer: Superior Spellpower - 30 Spell power
Hands - Enchant Gloves: Exceptional Spellpower - 28 Spell power
Waist - Eternal Belt Buckle - Možno koupit od člověka který má BS - 1 díra navíc
Legs - Brilliant Spellthread - Možno koupit od Tailoristy - 50 Spell power a 20 Spirit
Feet - Enchant Boots: Greater Spirit - 18 Spirit
Rings - Enchant Ring: Greater Spellpower - Pouze Enchanter - 23 Spell power
Main Hand - Enchant Weapon: Might Spellpower - 63 Spellpower[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Bisle

Vypisovat zde BiS EQ nebudu, odkáži vás na link, kde tento EQ najdete -> http://wow-forsaken.forumczech.com/t1212-wotlk-holy-priest-bis-t10


[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Addonya

Co se týče addonů, které nám zobracují nějakým způsobem raid, nejsme velikým zastáncem healbotu a už vůbec nejsem zastánce Xperlu. Osobně preferuji Grid nebo Grid2. Jak klasický Grid nebo 2 se dá nastavit do naprosté dokonalosti. Takže co se týče raidu doporučuji Grid ale je to na vás, jestli si zvolíte Grid, HealBot nebo VuhDo.

Addon který by jistě neměl chybět je Power Auras. Je to addon, ve kterém si nastavíte buffy / aury / spelly a tak podobně. Jako hlavní si zde můžete nastavit to, že vidíte kdy máte jaký spell připraven k použití, což je opavdu velmi důležité hlavně pro nás, kdy naše nejpoužívanější ability mají nějaký CD.

Další addon který by neměl chybět je Deadly boss mode (DBM) nebo něco tomu podobného díky kterému se neztratíte a budete vědět kdy co a jak.

Další addony již né nedoporučuji, ale nejsou potřeba, jako healer je nedůležitější mít přehled o raidu. Čili čím méně toho v UI máte tím více vidíte a tím větší přehled máte.

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Healiq
Jak vlastně za holy Priesta Healovat? Jde především o to, jaký spec si zvolíme. Hlavní je se naučit držet Renew na tankovi a protáčet Prayer of Mending přes tanka, pokud tedy nedostává raid nějakým větší plošný dmg, poté je více méně jedno, přes koho onen PoM protočíte.
Na této stránce se stále pracuje.
X


Naposledy upravil Lappé dne Thu Jun 06, 2013 3:01 am, celkově upraveno 4 krát

_________________

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee 2199lw1
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee A26x75

2.5.2012 21:56:37 [G] [Cekinozka]: připadám si jak debil
3.6.2014 17:59:54 [G] [85:Moonrage]: jezisi kriste kazdy den mi pise word jaky sem op skiller 
Chytrý člověk získá víc od svých nepřátel, než hlupák od svých přátel. - Niki Lauda
Eithnee
Eithnee
Admin

Poeet p?íspivku : 1095
Points : 973
Registration date : 26. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee Empty Re: [HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee

Příspěvek  Eithnee za Thu Mar 21, 2013 2:05 am

17.3.2013 - Přidán topik
21.3.2013 - Upraveny chyby v Consumables, doplněna sekce Addonů
25.5.2013 - Upravena momentálně poslední část topiku a je připravovaný větší update a nové sekce.

_________________

[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee 2199lw1
[HOLY] Priest Guide 3.3.5a by Eithnee A26x75

2.5.2012 21:56:37 [G] [Cekinozka]: připadám si jak debil
3.6.2014 17:59:54 [G] [85:Moonrage]: jezisi kriste kazdy den mi pise word jaky sem op skiller 
Chytrý člověk získá víc od svých nepřátel, než hlupák od svých přátel. - Niki Lauda
Eithnee
Eithnee
Admin

Poeet p?íspivku : 1095
Points : 973
Registration date : 26. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru