[MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide

Goto down

[MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide Empty [MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide

Příspěvek  M4RtH za Tue Sep 24, 2013 7:36 am

[MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide Raqp
Ještě předtím , než začnete tuto Guide číst bych Vás rád upozornil že drtiva většina informací je čerpána z elitejersk.com takže se dá říct , že velká část textu byla přeložena tak , aby jí bylo snažší porozumět . Samozřejmě je zde spousta věcí , které sem doplnil z raidování právě v Icecrown Citadele.Proč právě psát příručku o Marksmanship Hunterovi ? Protože jako jedna z mála class prochází patchem 3.3 celkem velkýma změnama ( změna priorit u rotace , gemování , glyphy apod ) takže si myslím , že si zaslouží vyšší pozornost než "všeobecné" class příručky . 


[MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide Lnxq
Ač je Marksmanship Hunter ( dále jen MM ) nejsilnější talent strom Huntera , je potřeba vědět pár důležitých věcí na začátek.
V žádném případě se nevyplatí jezdit MM hned po tom , co doexpíte . MM Hunter je nejvíc náročný na gear a zejména v začátku budete mít velké problémy s manou . Proto doporučuji ze startu jezdit radši Survival který není tak hodně závislý na gearu jako právě MM . 4k Attack poweru , 30 - 35 % crit , 250 ArPen ( bez gemu , čistě z gearu ) jsou pěkné čísla na začátek . Dále se doporučuje Ranged zbraň minimálně ilvl 226 . 
[MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide Psyj

1.1 HIT

Hit rating cap by měl mít každý Hunter ještě před aktivním raidováním . Hit Rating Cap pro MM Huntera je 8 % ( 263 Hit Ratingu = 32.8 Hit = 1 % ) Od čísla 8 % si ale můžeme odečíst 1 - 3 % Hitu podle toho , kolik máte talentu ve Focused Aim . Nedoporučuji Hit dohánět třeba Enchantama nebo Gemama na úkor talentu Focused Aim , který vám krom Hitu přidá i redukci pushacku ( cast Steady Shotu ) který je téměř u každého bosse v Icecrownu . Pokud hrajete Alianci máte výhodu Draeinai raciálky a to je další 1 % Hitu navíc . 

1.2 Agility

Agility je jeden z nejsilnějších statu pro MM Huntera . Dokud nebudete mít dostatečné množství ArP.Ratingu , je to právě Agilita kterou budete gemovat . Krom jednoho modrého gemu , který budete potřebovat k aktivaci meta socketu gemujte agilitu všude kde se dá ( vyjímku tvoří pouze žlutý socket s bonusem 4 a více Agility , kde se používá Agility + Crit ) 

1.3 Armor Penetration

Většina vašeho DMG je silně ovlivněna Armor Penetrací . Jediné ability které vám ArPen neovlivní je Chimera Shot , Serpent Sting , Arcane Shot ( který je časem stejně vyřazen z rotace ) Je potřeba také vědět , že Armor Penetration funguje přesně naopak jako Armor ( čím více se blížíte k Arpen Hard Capu [ 1400 Arpen Rating ] tím více vám Armor Penetrace přidává , u Armoru je to přesně naopak ) 
Gemování Armor Penetrace není podmínkou ! Od zhruba 800 ArPenu pouze z gearu se ovšem gemování ArPenu vyplatí více než právě Agilita do doby , než dosáhnete Hard Capu ( 1400 Arpen Rating = 100 % Armor Penetrace ) To ovšem neznamená , že armor bosse se bude rovnat 0 ! Vyjímka jsou bossové kde jste neustále v pohybu a může se stát , že z bosse spadnou různé debuffy ( Sunder Armor , Fearie Fire apod ) kde je agilita silnější než Arpen . 
Další důležitá věc je že si lidé často pletou debuffy které redukují armor ( Sunder Armor , Fearie Fire ) Tyto hodnoty se do vašeho Arpenu nepočítají a nemají spolu nic společného . Tyto redukce se počítají jako první a číslo které je po odečtení těchto debuffu se dále odečítá podle vašeho % Arpenu .
1400 ( 100 % ) je tedy konečné číslo kdy se Armor Penetrace vyplatí , dále není potřeba se tímto statem zabývat nebo jej gemovat . V případě že máte ArPen Cap se vyplatí dále gemovat Agilitu .
Krom Hard Arpen capu ( pasivních 1400 armor pen ) existuje ještě jedna verze a tím je Soft Armor Pene Cap . Tento cap se počítá podle vašeho procnutého trinketu který dává Armor Pen na proc ( Mjolnir Runestone , Needle-Encrusted Scorpion ) V případě že nemáte ještě dostatečný gear na 1400 arpenu a rozhodnete se jet Arpen , doporučuji nastavit ArmorPene na takové číslo , aby jste měli právě s jedním z těchto trinketu při procu 1400 Arpenu , zbytek rvát do Agility.

1.4 Crit Rating

Crit rating je velice silný stat pro MM Huntera , zejména s lepším gearem , kdy vám zvyšuje proc talentu Piercing Shots . Jako Hunter máte výhodu že nemáte Crit Cap ( resp . máte ale oproti meele máte výhodu , že Hunter nemůže hit nikdy "glancnout " ) Crit se ovšem nevyplatí gemovat ( vyjímku tvoří žluté sockety které vám dají bonus +4 agility a víc ) Nesnažte se proto tlačit Crit na úkor jiných statu , v lepším gearu jej budete mít dostatek a nevyplatí se ho hnát třeba gemama . Pokud by vás ale zajímalo , potřebujete 104.8 % Critu na Cap proti boss targetu . 
1.5 Attack Power

Velice solidní stat pro MM Huntera ovšem slabší než agilita . Nevyplatí se gemovat na úkor Arpenu nebo Agility , z gearu budete mít Attack Poweru více než dost . 

1.6 Intelect


Opět se nevyplatí Intelect jakkoli gemovat či se mu nějak extrémně věnovat . Je dobré ale vědět , že 1 bod Intelektu vám dá 1 Attack power a to díky talentu Careful Aim proto doporučuji tento fakt zohlednit při porovnávání Mail vs Leather itemu když žádný Leather item nemá Intelect . 

1.7 Ranged Weapon Damage


Drtivá většina vašeho DMG je ovlivněna právě Ranged Weapon Damagem a proto je RWD jeden z nejdůležitějších statu pro MM Huntera . Ranged Weapon Speed je hned druhá věc která je po Ranged Weapon Damage důležitá . Je potřeba tyto dva fakty zohlednit při porovnávání např dvou předmětu . Ranged Weapon Speed hraje roli např v 1 set bonusu T10 setu . Jednoduché = rychlejší attack = větší % proc vašeho Set Bonusu , ne vždy se to ale vyplatí na úkor Ranged Weapon Damage .


[MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide 168a

Krom toho , že pet tvoří část Hunterové DMG ( cca 11 - 14 % ) nám poskytuje dva velice příjemné buffy a to Furious Howl ( 320 Attack Power na 20 sec s CD 40 sec ) ale hlavně Call of the Wild ( 10 % Attack power na 20 sec ) Doporučuji tento buff použít hned na začátku ( za předpokladu že boss fight trvá déle než 5 minut ) nebo ideálně do Bloodlustu aby ste z něj vytěžili co nejvíc . Wolf ( Vlk ) je standartní pet pro raidovacího Huntera který vám přidá ze všech petu přidá nejvíc hlavně kvůli dvoum buffum které sou vypsané výše.
Alternativní pet pro Huntera je Wasp , který vám poskytne stejný buff jako Druid ( Fearie Fire ) [MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide 8wc4

3.1 Talenty

Talenty pro MM huntera se můžou v detailech lišit .
Imp.Arcane Shot - Za přepokladu že se vyplatí Arcane Shot používat ( slabší eq , nedostatek Arpenu )
Bez Imp. Arcane Shot - Za přepokladu že máte dostatek Arpen Ratingu a Arcane Shot se již nadále nevyplatí používat
Improved Hunter's Mark - Vyplatí se pouze pokud jsou v raidu více jak 2 Hunteři a většinou tento talent používá právě nejméně gearnutý Hunter k "support" zbylých Hunteru . 
Trueshot Aura - Ušetřený talent point se hodí . Je to ale jeden ze Supportu co přináší MM Hunter do raidu ( 10 % Attack Power ) Používá se pouze v případě že nemáte v raidu Enhacement Shamana nebo Blood Death Knighta který poskytuje stejný buff jako Trueshot Aura . Tyto buffy se navzájem nesčítají proto není důvod mít zde talent . 

Osobně používám tento talent build , v praxi se mi osvědčil nejvíc a jedinou změnu kterou provádím jen pouze odebrání Trueshot Aury v případě že není v raidu Enha Shaman nebo Blood DK . Tento bod pak dávám do Improved Barrage
[MARKSMAN] Hunter 3.3 Guide Oo9l
Dají se zde provádět i menší změny . Dá se hrát i s 1 talentem v Rapid Recuperation ovšem v 10 Man raidech budete možná mít problémy s manou . Diskutabilní je i Improved Steady Shot ale to spíše záleží na vašem gameplay , já preferuji 3/3 . Tyto body můžete pak investovat do Improved Barrage čímž získáte další 4 % critu na Aimed Shot . 

3.2 Glyphy
M4RtH
M4RtH

Poeet p?íspivku : 602
Age : 28
Location : Havířov
Points : 607
Registration date : 20. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru