The Genesis forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

+4
Tjadyda
kryptikk
Ewe
gum_boB
8 posters

Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  gum_boB Sat Oct 10, 2009 6:20 am

Pouze pokročilejší. Pro chybějící "MISC" info doporučuju topic World of Magecraft.

ARCANE BURN
50/0/11, 40/0/21

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Arcanemage


  • Úvodem k buildu




  • Arcane burn je nepříliš často používaný, za to jeden z nejlepších DPS buildů na mága vůbec. Jedná se asi o jediný build, v jehož TOP equipu zůstanou i s příchodem SWP 2 díly T5, kvůli naprosto geniálnímu bonusu. Tato maličkost však společně s trošku kontroverzním stylem hraní způsobuje menší popularitu tohoto buildu. Arcane mág je totiž jediná classa, jejíž stěžejní staty vyplývají z jednoho jediného základního statu - z intelu. Intel vám zaručí díky talentu Mind Mastery dobrou várku spell dmge, dále nějaký ten crit, mana regen no a samozřejmě manu. Je z velké míry na vás, zda pojedete čistě na manu, nebo se pokusíte najít nějakou střední cestu. Já osobně se současným equipem volím druhou možnost. Z trinketů jsem vyňal +40 intelektový masakr z KZ a nahradil jej alchymistickým šutrem na 63 spell dmg. Pokles many zhruba o 700 mi však kompenzuje o 40% větší příjem na mana poťáky a ve výsledku jsem z toho vyšel o 53 spell dmg více. V budoucnu však plánuju poskládat čistě intelový equip a dostat se tak na lištu 15k many unbuffed, zatím je to ale jen vize Smile. Toliko tedy k úvodu, vrhněme se na equip.





TOP EQUIP - outdated






Head: Cowl of Tirisfal









Zbraň: Tempest of Chaos





Shouldery: Mantle of Tirisfal







Back: Cloak of the Illidari Council





Chest: Robes of the Tempest







Wristy: Cuffs of Devastation







Kalhoty: Leggings of Channeled Elements







Boty: Slippers of the Seacaller







Pás: Anetheron's Noose





Rukavice: Gloves of the Tempest







Ring 1: Violet Signet of the Archmage

Ring 2: Band of the Eternal Sage

Trinket 1: Hex Shrunken Head

Trinket 2: Sextant of Unstable currents

Neck: The Sun King's Talisman

Off-Hand: Chronicle of Dark Secrets

Wand: Carved Witch Doctor's Stick









Koeficient spell dmg


  • určuje kolik % z vaší spell dmge se připočte k base dmgi spellu. Například fireball bere (s 5/5 Empowered fireball) 115%. Base dmg fireballu je 717-913. Pokud máte dejme tomu 1000 spell dmge, výsledná dmg fireballu bude v tomto rozmezí:


(717-913) + 1,15*1000 => 1867 - 2063

Koeficienty pro jednotlivé spelly
* podmíněno talenty


  • Arcane Blast - 71.43%


  • Arcane Missiles - 187.86%* celkově, 37.57%* za tik


  • Arcane Explosion - 21.43%


Všeobecné rady a tipy


  • Hit Cap arcane mágů je 76.



  • Vždy když mana klesne o 6k, použijte gem a poťák, aby vám vyšly CD i na jejich opětovné použití během jednoho fightu.



  • Na delších encounterech, kde se Bloodlust a CD šetří až na poslední fáze (Archi, Magnet) použijte CD už na začátku (ale bacha na aggro), tak aby vám CD vyšly i na poslední fázi. Po prvním použití CD však vždy použijte Invisku, protože váš threat bude v tu chvíli obrovský.



  • Při plošnění zelených hnusů v Hyjalu stůjte na kraji, tak abyste mohli plošnit všechny nepřátele, ale netekli z jejich dmg aury.



  • Evocation používejte na 35% (na 20% máte-li 2 díly T6).





FAQ


  • Tyvole proč Hexku místo Gul'Danky? Seš lama? LOL LOL LOL.


Velmi jednoduchá odpověď. Vzhledem k velmi nízkému Hit Capu (76) je hit rating guldanky zbytečný. Navíc má Hexka mnohem lepší aktivku. Proč? Protože s Bloodlustem a Icy Veins máte i tak cast Arcane Blastu za 1,1 sekundy. Vzhledem k tomu že pod 1 sekundu se dostat nedá kvůli limitu GCD, příjde mi užitečnější dát 12 Arcane blastů za 6100 DMG, než 13 za 5500. Takže asi tak.



  • Kde jsou odkazy na talenty?


Odkazy na talenty jsou čísla pod záhlavím topicu Smile.


Naposledy upravil gum_boB dne Mon Mar 11, 2013 2:29 pm, celkově upraveno 38 krát
gum_boB
gum_boB

Poeet p?íspivku : 615
Age : 30
Points : 553
Registration date : 01. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  Ewe Tue Oct 20, 2009 10:42 pm

Hmmm, při chvíli nudy, si to prolízám fórum, a musím říci, že se mi velice líbí jak to tady rozepisuješ, Bobíku. Jak budu mít trošku více času a náladu, tak třebas taky stropím něco, kde rozepíšu hadry pro holy palu Smile
Ewe
Ewe

Poeet p?íspivku : 161
Age : 36
Points : 153
Registration date : 10. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  kryptikk Tue Oct 20, 2009 11:10 pm

Tak zase kopa kritiky z me strany Laughing (ne proste jenom pripominky, jak by se to libilo me Smile ):

1) Netherspite se nedava, takze bych ten Uni-mind 2x nedoporucoval Smile
2) Hood of Hexing - 95DKP
3) Hodil by se na zaver vypsat soucasnej top EQ Smile, popr. jak mas ty itemy ted tak je radit 1. - 3. dle jejich "skvelosti", tedka v tom mam zmatek co je vlastne nejlepsi a co je jen dobry ... Smile
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 35
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty :)

Příspěvek  gum_boB Wed Oct 21, 2009 2:57 am

kurnik šopa tak snad máme inteligentní lidi, kteří pochopí, jestli je ten žebříček vzestupně nebo sestupně Wink jinak nevěděl jsem že netherspite se nedává, páč jsem v kz už chvilku nebyl víš Wink jinak dodělám to všechno, i ten top eqip bude, jen teď nemám čas a v kombinaci s mojí lenností je to holt zlé Very Happy
gum_boB
gum_boB

Poeet p?íspivku : 615
Age : 30
Points : 553
Registration date : 01. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty dalsi

Příspěvek  Tjadyda Wed Oct 21, 2009 4:36 am

pekna prace, uz se tesim na pokracovani Wink
Tjadyda
Tjadyda

Poeet p?íspivku : 84
Location : Zn
Points : 79
Registration date : 16. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  kryptikk Wed Oct 21, 2009 5:10 am

gum_boB napsal:kurnik šopa tak snad máme inteligentní lidi, kteří pochopí, jestli je ten žebříček vzestupně nebo sestupně Wink jinak nevěděl jsem že netherspite se nedává, páč jsem v kz už chvilku nebyl víš Wink jinak dodělám to všechno, i ten top eqip bude, jen teď nemám čas a v kombinaci s mojí lenností je to holt zlé Very Happy
aha ... vono to je sestupne Very Happy, ja si myslel ze to cislovani je tak nejak sup sem, sup tam Very Happy
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 35
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  deathwarior Wed Oct 21, 2009 5:39 am

Dobrej napad tento topic, bych třeba neco podobnyho mohl skusit pro prot wara :p ted sem stejne doma a mam kupu casu Very Happy

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Deathwarior
deathwarior
deathwarior

Poeet p?íspivku : 387
Age : 30
Location : Třebíč
Points : 392
Registration date : 17. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  gum_boB Wed Dec 02, 2009 7:09 am

pardon. jsem prostě kokot... už jsem to měl dopsané, ale překlepl jsem se na backspace, když jsem zrovna neměl kurzor v textu, což znamenalo vrácení o stránku zpět a v tu chvíli byly všechny zpracované itemy v piči, takže po 5 minutové várce nadávek jsem se rozhodl na to pro dnešek vysrat... du si zapálit, zasraná středa
gum_boB
gum_boB

Poeet p?íspivku : 615
Age : 30
Points : 553
Registration date : 01. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  gum_boB Fri Jun 25, 2010 4:28 am

takže abyste viděli, že na vás úplně neseru když nehraju, rozhodl jsem se dodělat tak dlouho odkládaný topic Smile myslím že je hotovo. fire bude zítra, eventuelně příští týden, protože je možné že budu muset zítra ject makat Smile
gum_boB
gum_boB

Poeet p?íspivku : 615
Age : 30
Points : 553
Registration date : 01. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  Herkuless Mon Nov 14, 2011 7:10 am

8 let jsem hral jen za wara tanka,zacinam ted z magem, rozhodl jsem se ho rozjed v ARCANE. Mam ted konecne 2x t5 ale stale nevim poradnou rotaci,,muzete mi pls tady poradit kdy a jak co mackat pls moc...........

Herkuless

Poeet p?íspivku : 1
Points : 1
Registration date : 14. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  gum_boB Wed Jan 04, 2012 6:43 am

s herkulessem vše vyřešeno na icq Smile
gum_boB
gum_boB

Poeet p?íspivku : 615
Age : 30
Points : 553
Registration date : 01. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  kirhak Mon Mar 11, 2013 12:37 am

moc pekny bobe Very Happy
jedina otazka - podle talentu a enchu sunfire - cely tenhle build je jen o spamu AB?

kirhak

Poeet p?íspivku : 2
Points : 2
Registration date : 11. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  Mari Mon Mar 11, 2013 12:59 am

Ano, Arcane Blast je hlavní dmgovací spell arcane mága a equip bys měl mít postavený tak, aby jsi byl schopný ho castit po celý čas boje s bossem, jinak přicházíš o DPS.
Mari
Mari

Poeet p?íspivku : 384
Age : 32
Points : 229
Registration date : 05. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty dotaz

Příspěvek  wish95 Sat Apr 13, 2013 12:28 pm

Zdravim, chci se zeptat odkdy se vyplatí tenhle build jet? (Úroveň equipu) Přecijen sebojim že když bych momentálně přehodil na arca tak mi bude neustále docházet mana.

wish95
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  gum_boB Tue Apr 30, 2013 4:10 am

čau. už jsem notnou dobu mimo hru, ale určitě se vyplatí jet jakmile budeš mít 2 díly T5 a pokud možno tak alespoň 12k many unbuffed. s manou se dá většinou vyjít jakžtakž, jen si to člověk musí dobře rozvrhnout (gem, poťák, evokačka).
gum_boB
gum_boB

Poeet p?íspivku : 615
Age : 30
Points : 553
Registration date : 01. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty talents bar

Příspěvek  zazanka Wed Jun 12, 2013 8:03 pm

ahojky.. odkazy na talenty jsou nefunkční, dá se to někde upravit?

zazanka
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  Mari Thu Jun 13, 2013 12:09 am

Ahoj, v hlavním postu si to musí upravit Gumbob, ale pokud jde o talenty, tak s těma ti můžu poradit.
Pokud si to ještě pamatuju, tak by to mělo být takhle :

http://calculators.iradei.eu/talents/mage.htm?2500250300030150330125000000000000000000000000535000310030010000000


s tím, že v Arcane stromu máš na výběr, kam hodíš ty 2 body z Magic Absorption - tohle je podle mě asi nejlepší volba, ale můžeš je dát i do Wand Specialization nebo Improved Counterspell
+ ve Frost stromu můžeš vzít 3 body z Piercing Ice a dát je do Improved Blizzard, pokud je potřeba ( například u Illidana ).

Snad jsem ti pomohl. Wink
Mari
Mari

Poeet p?íspivku : 384
Age : 32
Points : 229
Registration date : 05. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

[ARCANE] Detailní rozbor arcane mága Empty Re: [ARCANE] Detailní rozbor arcane mága

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru