[HOLY] Tuberky healovací příručka

Goto down

[HOLY] Tuberky healovací příručka Empty [HOLY] Tuberky healovací příručka

Příspěvek  kryptikk za Sun Nov 15, 2009 12:23 am

Talenty
Ať už je priest Shadow nebo Holy, záleží hlavně na osobní preferenci a jakým stylem člověk healuje. Nejsou tyto talenty teda nijak závazné, jen se jedná o produkt desítek retalentů (podle mě vyšperkovaný do posledního bodíku Smile ).

20/41/0 CoH Holy
Talent build
V zásadě se jedná o talenty umožňující maximální možný heal. Využití nacházejí především tam, kde raid dostává plošné zranění. Doporučuji tyto talenty hlavně pro brzo příchozí Black Temple.

Diskuze:
Discipline : CoH build potřebuje přesně 20 bodíků v Discipline a za tímdle rozdělením si docela stojím - ověřeno praxí. S threatem by člověk neměl mít problém a Power Word: Shield je užitečná věcička, když víte, že někdo dopředu dostane velkou porci dmge (Najentus, Koncil, Illidan), popř. jako rychlý insta-heal. Ten jeden bodík v absolution je tam zase proto, že priest je s paladinem hlavním dispelerem raidu.

Holy : Moc mě nenapadá jak to tam navrhnout jinak. Inspiration moc nepřipadá v úvahu, protože většina tanků ma armor už tak capl a s těmito talenty se většinou věnujem raidu. Občas si lidi neberou Healing Focus, což je podle mě též chyba a výmluva, že chcípnul tank, protože Vám dmg zpomalil cast nepřichází v úvahu.

Unbreakable Will vs. Wand Specialization (Discipline): Todle je pro mě večné téma. Kdykoliv to jde, měl by priest pomáhat s dmgem, často v situacích, kdy témeř nikdo nedostává dmg, můžem začít Smitovat/Holy Fajrovat. Jenže to mnohdy nedovoluje mana a můžeme špatně odhadnout situaci a té many si vyplácat moc. DPSka se bez náší dmge obejdou Smile. Zde tedy vstupují na scénu wandky. Argumentem proti může být, že jsou bossové (klasicky Archimonde), kteří plošně fearují/sinlencují/stunují a resist Fearu může zachranít život nám nebo tankovi.

23/38/0 Support/Spirit Holy
Talent build
Todle je opak předchozího buildu. Nabizí maximální možnou podporu pro raid – zvýšení armoru z critu/vylepšený Spirit buff. Na druhou stranu má o maličko slabší healy neb postrádá 2 body v Empowered Healing. Samotné healování se pak soustřeďuje hlavně na Greater/ Flash healy – není Circle of Healing a Prayer of Healing nemá ten 1 bodík v Healing Prayers (Holy). Styl healování je podobný jak u paladina a hodí se to především na healování tanka/offtanka díky zvýšenému armoru.

Sporné talenty:
2/2 Imp. Divine Spirit (Discipline) vs. 5/5 Empowered Healing (Holy) : Když už jede priest support roli, tak naplno. Tyto talenty by stejně měl mít jen jeden priest v celém raidu, proto doporučují Imp. Divine Spirit.

3/3 Inspiration (Holy) : Vzhledem k tomu, že budete spamovat hlavně Flash/Greater heal a to často do tanka, nejsou tydle 3 bodíky zcela k zahození. Kam jinam by je člověk stejně dal, když o plošný heal se starají jiní.

Varianta: 28/33/0 Support/Spirit Holy
Talent build
Varianta s 5/5 Mental Strength na úkor síly healu. Pokuď máte opravdu nadmíru BH, který tu ztrátu dožene, tak tyto talenty nemusí být na škodu kvůli výdrži na manu. Jedná se však pouze o 10% many navíc do začátku, málokdy se během boje doregenerujete zpět na 100% (nedostanete-li Innervate).


Naposledy upravil Kryptikk dne Tue Apr 27, 2010 1:38 am, celkově upraveno 5 krát
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 30
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Tuberky healovací příručka Empty Re: [HOLY] Tuberky healovací příručka

Příspěvek  kryptikk za Thu Nov 19, 2009 8:59 am

Kouzla
Na rozdíl od ostatních class je na Priestovi nádherná různorodost jeho kouzel, proto je škoda se soustřeďovat pouze na 1-2 a využít celou škálu. Lidé se často omezují pouze na spam Flash Healu, což není dle mě příliš moudrá volba (a dovolit si ji může hlavně jen človek gemující spirit s TOP EQ).
(pozn. ceny kouzel jsou uváděny pouze pro varianty Holy talentů, s jinými stromy by priest healovat neměl)

Single target kouzla
Flash Heal
mana: 470, cast: 1.5s

Řeknu to na rovinu - nemám tohodle broučka rád! Jedná se o priestovo nejhorší kouzlo na poměr heal/mana. To znamená, že když ho budete spamovat dojedete rychle s manou. Jedinou výhodou je, že se točí rychle, nehrozí tolik overhealu a v krátkých soubojích budete vysoko ve statistikách. Doporučuji ho používat spíše na thrashi, kde můžete popíjet jak se Vám zachce, v soubojích, kde není třeba tolik healu a s jistotou nevytečete na manu nebo v krizových situacích, kdy potřebujete něco rychle vytočit, aby cíl nezemřel.

Tímto ho neodsuzuji, spíše chci, aby jste se zamysleli nad tím, že se jedná o dost drahej spell a jeho přílišné užívání může způsobit problémy s prostatou.

Greater Heal
mana: 750 (650 s 2/5 T5), cast: 2.5s

Greater Heal je oproti Flash Healu podstatně ekonomičtějším kouzlem a má i větší HPS (healing per second). Nejpodstatnější věcí je u něj zajistit si 2 kusy T5, čímž obdržíte 100 many při každém overhealu. Při overhealu je pak jeho cena jen o 180 many větší, jak u Flashe. Tento set bonus doporučuji vydržovat i na úkor T6. Šikovné je ho používát i při Inner Focusu či Clearcastu, kdy obdržíte 100 many navíc. Pokuď tedy něco točit, tak právě toto.

Binding Heal
mana: 705, cast: 1.5s

Siamské dvojče Flash Healu. Často opomíjené kouzlo s velkým potenciálem a vyšším HPS jak u Greater Healu. Vzhledem k tomu, že funguje jako 2 Flash Healy - na vás a na cíl, nehrozí moc overheal, vytočíte ho rychle a stojí o 235 many méně jak 2 Flash Healy. V poměru mana/heal lehce zaostává za Greater Healem. Doporučuji ho však používat téměř vždy v případech, kdy sami obdržíte dmg, tak jen zakouzlete Binding Heal na někoho v raidu.

Renew
mana: 450 (405 s 5/5 Mental Agility), cast: instant

Renew je na prvním místě v tabulce efektivity mana/heal (před Greater Healem) a je instantní. Na druhou stranu se jedná o dotku, proto je výhodný pouze na cíle, které trvale dostávají dmg - tanci. Určitě si tedy hlídejte, aby jste ho měli permanetně nahozený na tankovi.


Naposledy upravil Kryptikk dne Sat Apr 24, 2010 1:44 pm, celkově upraveno 2 krát
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 30
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Tuberky healovací příručka Empty Re: [HOLY] Tuberky healovací příručka

Příspěvek  kryptikk za Fri Nov 27, 2009 2:27 am

Area of Effect (AoE) kouzla
Circle of Healing
mana: 450 (405 s 5/5 Mental Agility), cast: instant, or. heal: 1000x5

Todle kouzlo je vesměs alfa a omega plošného healování. V případě dohealovávání celé skupiny (Hexx, Meele u Voida, Meele u Kazrogala a spousty dalších) má větší HPS i než shamanův Chain Heal a k tomu se jedná o instant, nehrozí tudíž přerušení. Obrovsky je u něj znát [Insightful Earthstorm Diamond] (tzv. MystiQ metáč). Chová se totiž jako 5 samostatných healů naráz (5 twixek v jednom balení Very Happy ) a tudíž může náš meta gem procnout až 5x. V průměru to teda procuje méně jak 1x / Circle.

Prayer of Healing
mana: 1255 (1004 s 1/2 Healing Prayers + T6), cast: 3sec, or. heal: 2500x5

Hlavním omezením na rozdíl od Circlu je použitelnost Prayeru pouze na vlastní groupu. Jak T4 (nahodí dotku co vyhealuje během následujících 9s ještě cca 600 healu - závislé na BH), tak T6 (zlevní Prayer of Healing o 10%) nabízejí hodně slušné set bonusy. Dále se dá ještě zlevnit o dalších 10%/20% pomocí talentu Healing Prayers. Takže v základu má sice lepší heal na úkor many a i větší HPS jak Circle of Healing, ale vzhledem k tomu, že Circle of Healing za stejný čas se může hodit 2x a to už je 10 samostatných healů (u Prayeru pouze 5) - meta gem může procnout vícekrát, je jeho manová výhodnost diskutabilní. Určitě by jste ho měli používat s Inner Focusem, je-li to možné, neb se jedná o jedno z nejdražších kouzel co máme k dispozici.

Kdy použít PoH/CoH na místo single target healu? V zásadě se vyplatí používat plošné healy už od 3 nevyhealovaných cílů. Nejen, že proc meta gemu můžete vynutit i overhealem do zbylých 2, ale je to i časově efektivnější, než točit jednotlivé flash/greater healy.

Prayer of Mending
mana: 375 (312 s 5/5 Mental Agility + 1/2 Healing Prayers), cast: instant (10s CD), or. heal: 2000x5

Tak todle je muj milášek Razz. Málokdy tím člověk něco nahealuje, ale když, tak už to stojí za to. Jedná se o nejefektivnější kouzlo vůbec. Před samotným Flash healem se vyplatí už i v případě, že jediné co vyhealuje je samotný cíl. Vzhledem k tomu, že se odrazí na náhodný cíl pokaždé, když jeho současný dostane dmg, je výhodné ho používát tam, kde co nejvíc lidí pravidelně bere dmg. Typickými případy jsou Kael jak heroic MgT, tak v TK, Blind v SSC, Azgalor v Hyjalu, Meele grupa při Lichovi (Rage Winterchill - Hyjal) atd. Pro orientaci o jak silné kouzlo se jedná si ho někdy zkuste použít v aréně / BG proti warlockovi.


Naposledy upravil Kryptikk dne Tue Apr 27, 2010 1:54 am, celkově upraveno 1 krát
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 30
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Tuberky healovací příručka Empty Re: [HOLY] Tuberky healovací příručka

Příspěvek  kryptikk za Thu Dec 17, 2009 4:22 am

Gemování
Tentokráte si povíme něco o tom jak a čím gemovat a proč. V zásadě je to na Vás. Těch možností jak gemovat je více s ohledem na to, že né každý priest využívá tatáž kouzla ve stejném měřítku. Vzhledem k tomu, že jsem systematický člověk, tak se rád držím nějakého předem daného schématu.

a) Max BH
Meta: [Insightful Earthstorm Diamond] - 12 Intellect + šance na doplnění 300 many
Červené: [Teardrop Crimson Spinel] - 22 Bonus Healing / 8 Spell Dmg
Žluté: [Luminous Pyrestone] - 11 Bonus Healing + 5 Intellect
Modré: [Purified Shadowsong Amethyst] - 11 Bonus Healing / 4 Spell Dmg + 5 Spirit

Takto gemovat doporučuji spíše začínajícím priestům, kteří ještě nemají moc BH (Bonus Healing). S top equipem už člověk bude mít tolik BH, že jeho přebytek by zbytečně způsoboval daleko víc overhealu a vyplatil by se pouze pokuď bychom Circlovali.

b) Spirit + Haste
Meta: [Insightful Earthstorm Diamond] - 12 Intellect + šance na doplnění 300 many
Červené: [Sparkling Empyrean Sapphire] - 10 Spirit / [Purified Shadowsong Amethyst] - 11 Bonus Healing / 4 Spell Dmg + 5 Spirit
Žluté: [Quick Lionseye] - 10 Spell Haste
Modré: [Sparkling Empyrean Sapphire] - 10 Spirit

Takto momentálně gemuju já. S vysokým BH (2100+ bez buffů) už Vám půjde v zásadě jen o mana regen. Zároveň Spell Haste umožňuje zvýšit HPS (heal per second), aniž bychom nějak dramaticky zvyšovali overheal. Důležité je si vybrat 2 gem sloty a do nich dát [Purified Shadowsong Amethyst] kvůli požadavkům na meta gem.

c) Hybrid
Toto už nechám na vás. Výše jsou vypsány 2 způsoby a vy je samožřejmě můžete kombinovat libovolně mezi sebou. I gemování totiž jako vše závisí jen a jen na Vás a co Vám vyhovuje. Nejdřív bych si to ale pořádně promyslel a prodiskutoval Smile.


Naposledy upravil kryptikk dne Sat Sep 04, 2010 12:09 am, celkově upraveno 2 krát
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 30
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Tuberky healovací příručka Empty Re: [HOLY] Tuberky healovací příručka

Příspěvek  kryptikk za Sun May 16, 2010 2:28 am

Hmmmm....
Tak po delší odmlce pokračuji ve svém seriálu o Holy Priestech. Healování však není jen o zuřivém mačkání jednoho tlačítka, o rychlosti reflexů; o equipu. Je i o vyváženosti lidské duše, rovnováhou mezi Yin a Yang silami a hlavně ... ZAPOJIT MOZEK. A o tom bude i tenhle díl Smile.

Umět používat manu je alfou a omegou. Většina našich kouzel je i přes jejich brutální sílu náročnější na manu, než u ostatních class. Pokuď se nejedná o akcičku stylu Gurtogg ve 4-5 healech nebo 1x AoE heal na 2. fázi Illidana, tak mě nenapadá, kde bychom potřebovali Innervate.

1) Využívejte clearcastů! - Sežeňte si nějaký addon, který Vám vyhodí popup s clearcasatem, aby jste si toho všimli. Osobně mi to ukazuje buď SCT nebo X-perl (jedno z toho) a přehraje se mi takový cvakavý zvuk.

Následně pak zkuste vytočit co nejdražší kouzlo, ideálně GH. Mocná je též kombinace s Inner Focusem - když uvidíte, že procne Clearcast, zapněte si Lurker Trinket, vytočte GH, zapněte Inner Focus, vytočte GH/PoH/BH. Pak pokuď to situace dovoluje, dejte si chvilku pauzu.

2) Rozvrhněte si boj - Úžasně je to znát třeba u Gurtogga. Většinu boje si healer nemůže za žádných okolností dát pauzu. Existují tam ale slepá místa, kdy člověk nemusí téměř healovat. Jedná se konkrétně o přechod z Fel Rage do normal fáze. Je tedy parádní si sem nechat Lurker Trinket, nechat tikat 100% regen, popř. do sebe lupnout Major Dreamless Potku. Shadowfienda je jedno kdy použijete, páč dává stejně many i když zrovna cástíte (není zrovna šikovné ho házet před zapínáním trinketu, protože pak budete mít o 3sec méně 100% regenu). Jen pokuď je boj delší jak 5min např. Koncil, tak ho zkuste dát co nejdřív a na cíl, kde víte, že něco namlátí, aby pak mohl dojet CD.

3) Udržte raid na živu - I když healujete plošně, tak zkuste, aby lidi nechcípali. Je lepší udžet na živu tanka, než přijít o healing done, pak totiž už žádnej healing done nebude Smile.

4) Používejte vhodně kouzla - Na tankovi mít perma renew, pokuď někdo má nějakou delší dotku, tak taky mu hodit renew. Pokuď celý raid teče plošně házet PoM. Na Inner focus používát idealně PoH nebo obdobně drahá kouzla. Točíte-li perma tanky (hyjal vlny, Illidan), tak na to máme Greater Heal ideálně s T5 bonusem. 3+ lidi healovat CoH...

Často vidim, že lidi na Gurtoggovi nebo Essencích nepoužili ani jednou PoM a to je chyba! Smile.

5) Přežít - Andělíček je kůl, ale nevydrží věčně. Neni na škodu žrát místo BH žrádla stam žrádlo a nosit 10k HP buffed. Používejte na sebe bublinu, pokuď máte strach (self cast makro bez ztraty targetu: /cast [target=player] Power Word: Shield), stujte na místech, kde vidíte na co nejvíc lidi a zároveň jste mimo ohnisko boje. No a čumte.
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 30
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Tuberky healovací příručka Empty Re: [HOLY] Tuberky healovací příručka

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru