[SHADOW] Priest PvE Guide

Goto down

[SHADOW] Priest PvE Guide Empty [SHADOW] Priest PvE Guide

Příspěvek  M4RtH za Tue Dec 15, 2009 11:42 am

[SHADOW] Priest PvE Guide Sitelogoc

Obsah :

1.Výběr rasy
2.Talent buildy ( PvE / PvP )
3.DPS Cyklus
4.Spell Hit , Spell Crit , Spell Haste
5.TOP "The Burning Crusade" Equipment
6.Gemy , enchanty , záplaty
7.Macra ( PvP )
8.Užitečné odkazy1.Výběr rasy
Na 70 lvl si někdo možná řekne , že ta a ta rasa je pro danou specializaci lepší , já však vidím zásadní vliv tzn . raciál specializace až v PvP směru . Priest je pro hordu dostupný pouze pro Trolla , Undeada a Bloodelfa .

Troll :
Berserking : Tuto abilitu může člověk použít až když je zraněný . Zvyšuje rychlost meele útoku a castení o xx% ( záleží na počtu vaších aktuálních Hit Pointech ) .

Regeneration : Zvyšuje regeneraci Hit Pointu o 10 % . V PvE tuto změnu snad ani nepocítíte .

Beast Slaying : Zvýší bonus vašeho Damage o 5% pokud bojujete proti zvířatům ( Beast )


Undead :
Will of the Forsaken : Účinní hráče immune vůči sleep / charm / fear effectum po dobu 3 sec nebo effect zruší . Skvělé využití zejména v PvP kde může tato abilita i rozhodnout arénu . V PvE jej však nějak moc nevyužijete , napadá mě snad jen proti Archimondovi či u Anatherona .

Shadow Resistance : Zvyšuje odolnosti vůči Shadow Damage .


Blood Elf
Mana Tap : Vysaje z dané jednotky manu kterou přidá casterovi , navíc vám přidá buff který můžete použít pomocí Arcane Torrent

Arcane Torrent : Promění množství stacku Mana Tapu v manu . Může se hodit zejména ze začátku kdy má Shadow Priest celkem potíže s manou . Navíc umlčí ( Silence ) všechny jednotky v krátkém dosahu .

Magic Resistance : Zvyšuje odolnost vůči všem živlům o 5 .

Je jen na vás jakou rasu preferujete . Neřekl bych že vaše rozhodnutí může nějak zásadně ovlivnit váš Damage . Doporučil bych ovšem všem těm kteří se chystají za Shadow Priesta skočit nějaký ten Battleground či Arénu zvolit UNDEAD protože využití "Will Of The Forsaken" je v tomhle směru k nezaplacení .

2. Talent Buildy ( PvE / PvP )
Talent buildy se mohou lišit podle vašeho Equipementu ( PvE ) či podle vašeho spoluhráče v aréně ( PvP ) . Uvedu spíše takové "univerzální" talent buildy které se používají nejčastěji .

PvE Raiding Shadow Priest
Můj osobně používaný PvE Talent build . Není tu opravdu co vymýšlet snad jen přidání bodu do Shadow Focus dle vašeho aktuálního Spell hitu . Pokud nastane situace a máte málo hitu a potřebujete tedy přidat bod do talent tak jej uberte z Shadow Weaving .

PvP Shadow Priest .
Osobně používám tento talent build . Jak jsem již řekl , talent build se často mění podle toho , s kým právě hrajete . Možna si položíte otázku proč ne Imp.Stamina ? Otázka je jednoduchá . 95 % Teamu používá v aréně dispel effect čímž tento talent úplně odstraní . V tomhle případě mi přijde výhodnější Martyrdom . Na druhou stranu talent Martyrdom nevyužijete proti Caster Double DPS teamum takže opět záleží na vašém rozhodnutí

"Cheap Dispel Build"
Talent Build zaměřený spíše na Dispel Spam ( hodí se třeba proti Druidum nebo vs Shadow Priest kde často používáte právě Dispel ) Hodně využívaný zejména na Offiku v S3 / S4 sezóně , na Mystiqu jej moc Priestu nejezdí ( netuším proč ) . Ze Shadow stromu odebrán Shadow Power a to protože , proti většině teamu budete rádi když nějaký Mind Blast vycástite , navíc když vemete v úvahu % crit Mind Blastu a SW:Death u PvP ( navíc redukovaný resilkou ) tak se dostanete opravdu na nizké číslo . Poměrně velkou část Damage tvoří právě i Mind Flay + Vampiric Touch + SW:Pain


3. DPS Cyklus
Hlavní důvod proč je krom debuffu Misery a Shadow Weaving Shadow Priest pro raid důležitý je ten že dokáže podržet svou partu po celou dobu téměř s plnou manou .. V Sunwell Gearu je číslo Spell Damage tak obrovské že si můžete dovolit chlastat Destro Potiony podobně jako ostatní Main Damager casteři ( ovšem ne ve všech Fightech ) .. Primární věc je tedy mít 100 % uptime nahozeného Vampiric Touche a Shadow Word : Pain ( který mj. tvoří jednu z největších části vašeho celkového Damage ) Mind Blast používáme pokud možno na Cooldown , Shadow Word  : Death spíše pouze s Cooldownem na Mind Blast hned po něm ať nemusíte přerušovat cast Mind Flaye ..

Celá Rotace vypadá tedy takhle :  Vampiric Touch > Shadow Word : Pain > Mind Blast > Shadow Word : Death > Mind Flay , Mind Flay , Mind Flay ... Tohle opkakujeme stále dokola a přitom mezi castem spellu nezapomínáme refreshovat DoTky ..

První dva spelly se dají i prohodit , to už spíše záleží jen na vás . Fade používáme dle potřeby , snížuje celkově vaše aggro ( neshodí jej , pouze sniží threat z vašeho DMG = sníži TPS ) Já ho většinou používám pouze při první rotaci kdy ještě tank nemá dostatek aggra a je zde šance že bosse utrhnete .


4. Spell hit , Spell crit ,  Spell Haste
Spell Hit - Tak jako u všech PvE Class má i Shadow Priest svůj Spell Hit Cap ( překvapivě ) . Hit není potřeba nějak gemovat a dá se dosáhnout i pomocí Karazhan EQ takže doporučuji capnout co nejdříve , vyhnete se tak zbytečném rezistování a tím se budete akorát okrádat o manu se kterou budete mít v začátcích problémy. Boss jako takový se bere jako Mlvl 73 takže šance že váš spell rezistne je kolem 17% takže je potřeba spell hitem toto číslo snížit na co nejmenší hodnotu . Jak jsem již psal , není potřeba hit gemovat protože nám k tomu pomůže talent Shadow Focus . 12.62 Spell Hit ratingu se na 70 lvl = 1% hitu .  . 25.24 Hitu tedy znamená 1 bod v Shadow Focus .. Co se týče přepočtu hitu na Spell DMG ( pokud li nemáte Spell Hit Cap ) 1 hit = 1.364 dmg

- 5/5 Shadow Focus = 76 Spell Hit
- 4/5 Shadow Focus = 101,24 Spell Hit ( 76 + 25,24 )
- 3/5 Shadow Focus = 126,48 Spell Hit ( 101,24 + 25,24 )
- 2/5 Shadow Focus = 151,72 Spell Hit ( 126,48 + 25,24 )
- 1/5 Shadow Focus = 176,96 Spell Hit ( 151,72 + 25,24 )
- 0/5 Shadow Focus = 202 Spell Hit ( 176,96 + 25,24 )


Tohle jsou přesné Hit Capy , ale výsledné číslo capu se zaokrouhluje NAHORU !

Spell Crit - Dost zvláštní stat . Viděl jsem už pár Shadow Priestu na TBC kteří se trošku více věnují Spell Critu . Jsem jiného názor a to z prostého důvodu . Vaše rotace obsahuje tak 60 % Shadow Word : Pain , Vampiric Touch a Mind Flay takže podle mě crit nevyužijete zase tak moc ( tedy pouze na Mind Blast + Shadow Word : Death který nám navíc zvedne crit talent + 15 % Critu ) Na vyšší úrovni EQ už ten crit bude dokonce kolem 15 % ( +15 % Talent ) takže už to se mi zda relativně vysoký crit . Pokud by jste se ale i přesto chtěli Spell Critu věnovat tak * 5.57 crit rating = 1 Sdmg (včetně SW:D v rotaci spellu ) * takže Haste se pro Shadow Priesta stává stat čislo 1.

Spell Haste - Jeden z nejužitečnějších statu pro Shadow Priesta ovšem to až ale s lepším Equipem . Spell Haste od nové revize na Mystiqu navíc zkracuje i cástění Channeled spellu ( v našem případě Mind Flay ) takže v praxi to znamená že cástite Mind Flay kratší dobu za stejný Damage . Spell Haste jak jsem již zmínil se stává užitečnějším hlavně až v pozdější části hry kdy už tolik many neztrácíte ale hlavně , Spell Haste se stává výhodným až od určité hranice Spell Damage .

At 1000 damage, 1 haste = 0.6 damage.
At 1200 damage, 1 haste = 0.8 damage.
At 1400 damage, 1 haste = 1 damage.
At 1600 damage, 1 haste = 1.2 damage.
At 1800 damage, 1 haste = 1.4 damage.


Znamená to tedy , pokud se dostanete na hranici 1400 Spell DMG ( co se mj. dá dosáhnout i unbuff s TOP preSunwell EQ ) 1 bod ve spell hastu se = 1 bodu ve Spell Dmg .

5.TOP "The Burning Crusade" Equipment
Zde se trošku rozepíšu . Většina věcí je převzata z Shadowpriest.com . Uvedu příklad TOP věcí ( včetně Sunwellu ) Pro momentálně sehnatelný nejlepší EQ není problém mě jakkoli kontaktovat .

Head :
#1 Dark Conjuror's Collar - Kil'jaeden, Sunwell Plateau  
#2 Helm of Arcane Purity - Sunmote Trade-In
#3 Annihilator Holo-Gogs - Crafted, Engineering BoP ( Sunwell Recipe )


Neck :  
#1 Pendant of Sunfire - Crafted, Jewelcrafting BoP ( Sunwell Recipe )
#2 Amulet of Unfettered Magics - Eredar Twins, Sunwell Plateau
#3 Guardian's Pendant of Subjugation - PvP Reward ( 15,300 Honor + 10 EoS Mark )

Shoulders:
#1 Amice of the Convoker - Eredar Twins, Sunwell Plateau
#2 Shoulderpads of Knowledge's Pursuit - Sunmote Trade-In ( Sunwell )
#3 Hatefury Mantle - Anetheron, Hyjal Summit
#4 Shoulderpads of Absolution - Mother Shahraz, Black Temple[4piece] - TOP II pokud zapadá do setu 4 x T6 a nemáte Spell Hit Cap

Back :
#1 Tattered Cape of Antonidas - Kil'jaeden, Sunwell Plateau
#2 Nethervoid Cloak - Hyjal Summit , Trash
#3 Shadowcaster's Drape - First Timed Chest, Zul'Aman

Chest :
#1 Sunfire Robe - Crafted, Tailoring BoP( Sunwell Recipe )
#2 Fel Conquerer Raiments - M'uru, Sunwell Plateau
#3 Robes of Ghostly Hatred - Sunmote Trade-In ( Sunwell )


Wrist :
#1 Cuffs of Absolution - Kalecgos, Sunwell Plateau ( T6 Tier )
#2 Bracers of Nimble Thought - Crafted, Tailoring BoE
#3 Runed Spell-cuffs -  35 Badge of Justice

Gloves :
#1 Gloves of Tyri's Power - Sunmote Trade-In ( Sunwell )
#2 Handguards of Defiled Worlds - Kil'jaeden, Sunwell Plateau
#3 Sunfire Handwraps - Crafted, Tailoring BoE ( Sunwell Recipe )


Waist :
#1 Cord of Absolution - Brutallus, Sunwell Plateau
#2 Waistwrap of Infinity - Supremus, Black Temple
#3 Belt of Blasting - Crafted, Tailoring BoE ( Použitelnost tohoto pásku se dramaticky zvýší pouze pokud nemáte Spell Hit Cap , v případě že ano je lepší Anetheron's Noose - Anetheron, Hyjal )

Legs :
#1 Pantaloons of Growing Strife - Sunmote Trade-In ( Sunwell
#2 Leggings of Calamity - Brutallus, Sunwell Plateau  - Sunmote Trade-In ( Sunwell )
#3 Leggings of Channeled Elements - Kaz'rogal , Hyjal

[b]Feet :

#1 Treads of Absolution - Felmyst, Sunwell Plateau
#2 Frozen Shadoweave Boots - Crafted, Tailoring BoP
#3 Footpads of Madness - Jan'alai, Zul'Aman

Ring :
#1 Ring of Omnipotence - M'uru, Sunwell Plateau
#2 Loop of Forged Power  - Crafted, Jewelcrafting BoE ( pokud máte hit cap tak až top III )
#3 Ring of Ancient Knowledge - Black Temple Trash

Trinket :
#1 Shifting Naaru Sliver - M'uru, Sunwell Plateau
#2 Hex Shrunken Head - Hex Lord Malacrass, Zul'Aman
#3 Timbal's Focusing Crystal - Priestess Delrissa, Heroic Magister's Terrace ( opět se bere v potaz "proc")
#4 The Skull of Gul'dan - Illidan Stormrage, Black Temple ( TOP II Pokud nemáte Spell Hit Cap )

Main Hand:
#1 Sunflare -  Kil'jaeden, Sunwell Plateau
#2 Reign of Misery - Brutallus, Sunwell Plateau
#3 Brutal Gladiator's Gavel - 3150 Arena Points & 2050 Arena Ratings ( opět hraje velkou roli hit )
#4 Grand Magister's Staff of Torrents - Felmyst, Sunwell Plateau ( TOP II  pouze pro Non - Hit capped Shadow Priesty - jinak až top IV )
#5 Zhar'doom, Greatstaff of the Devourer - Illidan Stormrage, Black Temple  

Offhand :
#1 Heart of the Pit - Brutallus, Sunwell Plateau
#2 Fetish of the Primal Gods - 35 Badge of Justice
#3 Chronicle of Dark Secrets - Rage Winterchill, Hyjal ( Pro Non Hit Cap Priesty top II  )  

Obrovskou roli v pořadí itemu hraje právě Spell Hit Cap , pokud jej nemáte item který je klidně TOP V ale má Spell Hit se pro vás může stát klidně i TOP II ! Taktéž se počítá s tím , že již máte 1400 Spell Dmg což je hranice pro kterou se stává Spell Haste 1 = 1 Spell Dmg  .

6.Gemy , enchanty , záplaty  

Gemy - Relativně nízký spell hit cap nám umožní maximální koncentraci na Damage takže gemujeme čistý SD . Ideálně epic verzi Runed Crimson Spinel , pokud nemáte možnost sehnat si epic gemy , doporučuji horší verzi Runed Living Ruby , je sice horší "pouze" o 3 SD ale v konečném součtu je ta ztráta znát . O něco hůře nás vyjde Reckless Pyrestone , myslím si  však , že hastu bude v Sunwell Gearu více než dostatek , takže socketovat pouze v případě že se vyplatí kvůli socket  bonusu ( př . Legy z Brutalluse )

Enchanty - Opět se zaměříme pouze na maximální Damage takže opět vyhledáváme enchanty s co nejvíce možným počtem Spell Damage :

Chest - +6 All Stats Recipe , +15 Spirit Recipe
Wrist -  +15 Spell Power - Recipe
Hands -  +20 Spell Power - Recipe
Boots - - Vitality [5mana,5Health per 5 sec] - Recipe , 12 Stamina Recipe
Weapon -  Soulfrost [54 Shadow Damage] - Recipe , +40 Spell Power Recipe

Pokud máte enchanting tak se určitě vyplatí udělat si reputaci s Keepers of Time která vám poskytne oenchantovat si oba dva prsteny o celkově 24 Spell dmg což se určitě taky vyplatí .

6.Macra ( PvP / PvE )  
Macra moc v PvE nevyužijeme , alespoň já je využívám minimalně . Uvedu proto jen pár příkladu :
Clip-prevention Mind Flay - Zabrání tomu aby jste přerušili Mind Flay jiným cástem takže vám nedovolí nedocástit Mind Flay ( stále jej můžete přerušit pohybem či skokem )
#showtooltip
/stopmacro [channeling]
/cast Mind Flay

Dispel parťáka v aréně - Tohle je už relativně důležitější macro které vám dispel parťáka v aréně znatelně ulehčí .
/cast [target=jméno parťáka]Dispel Magic(Rank 2)

Entropius 2 Phase Dark Fiend Macro - Tohle macro je velice důležité u M'urua hlavně ve 2 Phase kde se "lebky" opravdu musí pečlivě ničit . Jakmile nám Deadly Boss Mod ukáže " Dark Fiends ( Black Hole ) soon " tak zastavíme Dmg a zuřivě mačkáme hotkey na macro , nebudete pak mít problém . Využiji opět spíše jen Shadow Priesti kteří jsou právě tímhle vždy pověření , Holy Priesti maj co dělat aby točili celý raid .

/target Dark Fiend
/cast Dispel Magic(Rank 2)

To je snad vše důležité ohleně macra . Takové ty pomocné macra jako nahazování štítu na sebe atd tady vypisovat nebudu , pokud potřebujete poradit určitě není problém zeptat se v Guild Chatu ...

8. Užitečné odkazy
Tady bych vám doporučil hlavně shlédnout www.shadowpriest.com sice je zde většina už na WotlK Priesty ale najdete zde i spostu užitečných postu a topicu ještě ze starého TBC , většinu informací odsud čerpám taky . Nevím co více sem psát ..  

Snad vám tato menší guide alespoň trošku pomůže v začátcích se Shadow Priestem , za tímto účelem byla sepsána . Věřím , že si časem Shadow Priesta oblíbíte a zjistíte že je to opravdu zábava a budete se těšit do každého raidu i když to není classa která byla na TBCčku stvořena pro to , aby rozbíjela první příčky recountu v Damage Done .
[/b]


Naposledy upravil M4RtH dne Sun Nov 07, 2010 12:59 pm, celkově upraveno 72 krát
M4RtH
M4RtH

Poeet p?íspivku : 602
Age : 28
Location : Havířov
Points : 607
Registration date : 20. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru