[HOLY] Paladin ,,Guide´´

Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Sniperka za Wed Jun 23, 2010 8:46 pm

Zdravím Vás, všichni milí čtenáři tohohle topicu. Jak jsem si to tu tak projížděl, všiml jsem si, že nám tady chybí nějaké shrnutí holy paladinů, jako jedné z posledních class. Proto přicházím se svou troškou do mlýna. Nechť je k užitku. Smile


Holy Paladin Guide


Rasa
Bohužel jediná rasa, kterou jakožto příslušník hordy můžete využít, je Blood Elf, s do pve ne až zas tak využitelnou aktivovatelnou raciálkou.

Mana Tap:
Sníží cíli manu o 51(+level) a naplní vás Arcane energií, která se 3x stackuje. Nevím, zda se má podílet na množství tapnuté many i bonus z BDMG, ale podílí se a to mi naznámým přepočtem, když na to vy matematici přijdete, budu rád. Při 817 Bdmg to tapne 449many.
Arcane Torrent:
Všem cílům v okolí 8y dá silence na 2s a přidá vám12many za každý stack Mana Tapu. Tohle je taky nějak ovlivněné, ale taky jsem se nebyl schopný dopátrat toho, jak. Pro počítavky, jeden stack dá na 70lvlu 230 many, 2stacky 391 a 3stacky 552. Rozdíl na první pohled zřejmý, 161, ale podle čeho se počítá základ, mi není jasné.
Magic resistence:
Zvýšené všechny resisty, výjma holy, o 5 (asi 1%)
Obě aktivovatelné raciálky jsou z mého pohledu využitelné spíše v pvp, případně v pve, ale pouze jakožto prot a nebo retri palach, kterým těch X many, které si doplní, může výrazně pomoct a navíc silencnou,v případě prota natáhnout kupříkladu elity v MGT. Pro holy palacha znamená sice nějakých 560many asi 7 Flash of Lightů s Divine Illuminationem, což je pěkné, ale jak často se v Hcčku dostanem na tak nízké hladiny many…?

Závěrem: kdo nemá při healovaní co dělat, ať si tapuje a doplňuje, ale já osobně si myslím, že to je zanedbatelný boost.


Talenty:
Variant je spousta, já tady hodím mnou používanou, která se dokonce líbí i šéfovi našich palachů, Valkymu.

Holy-support build
Jak je vidět, jsou tam tři volné body, které osobně házím dva do Purifying Power a jeden do Pure of Heart, Valky říká tři do Pure of Heart. To už je na uvážení každého.

Každopádně na co musím upozornit je rozhodně bod do Blessing of Kings, jakožto nevyžadovanějšího buffu, protože nemůžeme spoléhat na to, že retri nebo prot paláti si tam dají bod, protože ti jej určitě lépe využijí někde jinde a navíc, v naší guildě klasicky proti hážou salvu a retri moc není. Takže na koho to zbývá…?

Vylepšený Blessing of Wisdom a Might je výhodný pokud jdete ve dvou palaších s kingem, jinak budete stejně vždycky a všude házet kinga(když nepůjdete s Kryptikem, který ma raději mighta pirat), ale když už support, tak support.

Aura mastery se taky sejde, i když to je do nedávna nefunkční talent, vypozoroval jsem, že už to funguje a pár yardu navíc k fire protection aure, kdy celý raid pobíhá jak splašený sem a tam jako když najdete.


Profese:
Co se profesí týče je volba čistě jenom na vás, hodím tu, co z které profese je využitelné pro holy pala. Já mám Jewel a Bsko
Laughing

Alechemy: Redeemer's Alchemist Stone
Blacksmithing: Dawnsteel Shoulders
Enchanting: Enchant Ring: Healing Power (+20 Bonus Heal --> BH)
Engineering: Justicebringer 3000 Specs (top hlava až po Sunwell, relativně dostupná)
Jewelcrafting: Amulet of Flowing Life(Sunwell plánek, jeden z nej necků), Kailee's Rose a tomuhle podobné picked - up gemy.


Enchanty
Head: Glyph of Renewal – thrallmar revered (+35BH)
Ramena: Aldor/Srcyers exalted
Back: není vyloženě healerský enchant na plášť, volba je na vás
Chest: Enchant Chest: Exceptional Stats (+6 ke všem statům)
Wrist: Enchant Bracer: Superior Healing (+30BH)
Hands: Enchant Gloves: Major Healing (+35BH), Enchant Gloves: Blasting (+10 critical strike rating)
Legs: Golden Spellthread(+66BH +20STAM)
Feet: Enchant Boots: Vitality (+4 MP a HP/5s)
Main Hand: Enchant Weapon: Major Healing (+81BH)
Shield: Enchant Shield: Intellect (+12INTEL)


Gemy
K dispozici máme:
Metáč: Bracing Earthstorm Diamond (+26 BH a 2% redukce threatu) / Chaotic Skyfire Diamond (+12% spell crit a 3% spell critical dmg), Insightful Earthstorm Diamond (12intel + šance na vrácení many z castu)
Červený socket: Teardrop Crimson Spinel (+22 BH)
Oranžový: Luminous Pyrestone (+11BH a 5intel)
Žlutý: Gleaming Lionseye(+10 SCR), Quick Lionseye(+10 SHR), Briliant Lionseye(+10 intel)
Modrý: Lustrous Empyrean Sapphire (+4 MP/5)
Fialový: Purified Shadowsong Amethyst (+11 BH a 5 spirit), Royal Shadowsong Amethyst (+11 BH a 2MP/5)
Zelený: Dazzling Seaspray Emerald (5 intel a 2MP/5), Forcefull Seaspray Emerald (+5 SHR a 7stam)

Asi takhle, rovnou ze startu zamítneme sockety se spritem, což u paladina nemá nejmenšího významu socketovat, takže Purified Shadowsong Amethyst se maže. Žlutá socka na intellect je podle mě taktéž zbytečná, protože paladinové mají standardně přes 10k a i v low equipu se velice blíží téhle hranici, takže socketovat další manu z mého pohledu nemá cenu. Takže nám zůstane pár socketů, které bych doporučil gemovat za těhle podmínek:

Zeleno-modrý hero --> 22BH červený, 11BH a 5intel žlutý a do modrého, pokud chcete zachovat socket bonus, tak 11BH a 2MP/5, a to z toho důvodu, že potřebujete aspoň něčím healovat a flash za 7stovek nikomu nepomůže. Takže nahrabat nějaký BH, tak 1700 - 1800, což by mělo jít se sockety a následným t4 equipem hladce.
Zdaleka ne TOP --> jakmile se dostanete na hranici uvedenou výše, tak s přibývajícím lepším equipem už nebudete potřebovat tak moc socketovat BH. S t5 úrovní se krásně dostanete nad 2k bonus healu i bez 22BH socek a máte možnost vylepšit si crit. Takže do červených začít socketovat 11BH a 5intel, do žlutých 10 critu a modré stále stejně.
TOP nebo skoro TOP--> S přicházející t6kou a jí podobnými doplňky váš BH skočí někam k 2,3k BH, což na palacha stačí bohatě. Tím pádem se můžete začít ubírat cestou buďto critu a nebo haste. Srovnání, jak vypadá která cesta, máte níže. Socky jsou tím pádem červená 11BH a 5intel, žlutá 10SHR/10 SCR a modrá v případě ultimátního haste je 5SHR a 7stam, ale doporučuji,vzhledem k většímu spalování many, zvýšit manapool a nebo lépe regen--> 5intel a 2MP/5 a nebo 4MP/5. V případě critu zůstává modrý socket stejný, jako u předchozích dvou.

Pozor!!! Podmínka meta gemu na BH je mít víc červených než modrých socketů, takže pokud se rozhodete socketovat modrou socku na MP/5, tak si nezapomeňte někde hodit ten červený socket.


Good to know
80,02 Intellect = 22,08 critical strike rating = 1% spell crit
1 Intellect = 15 mana pointů
1 Stamina = 10 hit pointů

Spell haste
Tomuhle problému jsem vyřadil speciální odstavec, protože je to celkem nejzmatenější spell stat. Na začátek bych chtěl upozornit, že spell haste rating ≠ spell haste. Je to podobné jako u critu, spell crit a spell critical strike rating není totožný stat. Abychom dosáhli 1% spell hastu a tím i zkrácení doby castu spellu o 1% je potřeba 15,77 spell haste ratingu.

V případě Flash of Light je to nádhera, protože casting time = GCD (1,5s). Takže se zvyšujícím se vašim hastem se bude zároveň snižovat jak část FoL tak GCD, tzn nikdy nemůže nastat moment, že bychom nemohli spamovat pořád dokola, protože nám v tom brání GCD.
U Holy Light spellu (2,5s část) to vypadá asi tak, že 1% spell haste nám stáhne cast o 0.025 sekundy, což znamená, že pokud se chceme dostat na čas 1,5s je třeba 40% haste, což znamená 630,8 haste ratingu = v našich podmínkách nemožné dosáhnout čistým spell haste gemováním nebo sbíráním věci s haste ratingem. Budete muset spoléhat na proc trinketu z morrasu, bubny, BL a jiné podobné zrychlováky.Bonus Heal
Bonus heal, jak asi všichni ví, je hodnota, který přímo ovlivňuje to, kolik hpček doplní váš healovací spell aneb,o kolik silnější ten či onen healovací spell bude. Moc bych to nekomplikoval s nějakým efektivním koeficientem, čísel a počtů s desetinama už bylo dost a ještě dost bude. Dobré je ale vědět, že FoL si bere z BH asi 50% a HL zhruba 100%. To třeba pro mé potřeby stačí. Kouzelná formulka pro přesný výpočet efektivního koeficientu editnutá by Rippy vypadá asi takto:
Rychlost castu(bez talentu)/3.5

Crit znamená 150% healnuté hodnoty. Vzhledem k tomu, že holy palach nemá talent, který by zvyšoval efektivitu critu, třeba jako destro lock, je počítání jednoduché.

Pro ilustraci máme hodnoty: Flash rank 11(448-502)= 475 průměr, 2000BH

Př.: 475 + (2000:2) = 1475 necrit FoL
     [475+ (2000:2)] x 1,5 = 2212 crit FoL


Flašky, elixíry, poťáky, jídlo, scrolly, oleje

Flašky: Jediná uvažovatelná je Flask of Distiled Wisdom

Elixíry: Nejlepší a healery nejvíc používaná kombinace Elixír of Draenic Wisdom a Elixír of Healing Power

Jídlo: Tady myslím není moc co řešit, jídlo na MP5 a podobné bláboly je blbost, dalo by se uvažovat o jídlu na spell crit, ale to, jak už někde Kotleta psal ve svém guidu, nejspíš nebude lepší než jídlo na BH (Golden Fish Sticks)

Scrolly: Intel, případně spirit, ale myslím, že ta trocha spiritu vás jako palacha nevytrhne a nikdy nedosáhnete na 1095MP5 jako Rippy('cheers'), takže z mého úhlu pohledu, zbytečné shánět. Ale pokud máte navíc, proč ho na sebe nehodit.

Oleje: V úvahu připadá jedině Superior Mana Oil(protože Brilliant Mana Oil na TBC neseženete…kdo by taky dělal repku se Zandalar Tribe), který dává 14MP5. Je od enchanterů, plánek jde koupit u enchanting supplies v SC a suroviny na něj jsou pohodlně dostupné. Ale přiznám se, nejsem jeho uživatelem, protože jsem zastánce toho, že palachovi nemůže dojít mana.Exclamation Ale ušetří to spolu s BoWkem, Spirit Scrollem a Spiritem od priesta jeden poťák na dlouhých fightech s velkou spotřebou many (Brutallus)

Je lepší flaška nebo elixíry?
Sporné…avšak já volím variantu elixírů. Flaška sice přidá 65 intelektu (975many) a při 600intelektu i 210 BH (paladinský talent), ale samotný elixír of healing power dá 50 BH + 197 BH z intelektu (600 – 65 (flaška) + 30(elixír)= 565intel= 197BH).

Sečteno podtrženo:
Flaška = 210 BH a 975 MP
    Elixíry  = 247 BH a 450 MP

Kam do party?

Ačkoliv u nás v guildě se preferují bonusy dmg než healu, protože jsme tak dobří, že to zvládáme i bez pomoci, nikdy nedostanete nic, než Wrath of Air totem (+101 BH) a Mana Totem od resto shamana(pokud ho nezapomenou nahodit).
Jiné varianty, co by mohly pomoct, jsou ještě Shadow priest a jeho Vampiric Touch, Moonkin a 5% critu a tím jsem asi skončil.


A co dělat v raidu?
Buffovat, healovat a zahraňovat životy!


Buffovat - Nezapomenout na žádného člena včetně často opomíjených petů s vašim Blessingem
Healovat - Já tvrdím, nemusíš nahealit nejvíc, ale healit tak, aby zbytečně nikdo neumřel, ať se ti, kdo chtějí mít nejvíc nahealované klidně přetrhnou, ale v situaci, kdy si vycirclují celou manu, vaše chvíle zachraňování prdeli příjde.('Twisted Evil') Ostatně jako palach, pokud nemáte možnost Holy Light spamu, toho proti ostatním clasám se stejným equipem, které to neflákají, moc nezmůžete.
Zachraňovat životy - něco k tomu jsem zmínil výše, přidám jen poznámku, nezapomínat že palach má a může použít i Blessing of Protection a Lay on Hands


Na co pamatovat?

Nějaký healovací cyklus psát nebudu, to ať si každý vychytá sám, kdy, čím a jak healovat. Jediné na co upozorním je to, že jako správný holy palach nesmím zapomenout na to, že mám i Divine Illumination, které vám sníží spotřebu many o polovinu u všech spellů. Kdysi byl krásný bug, že při použití LoH a Div.Ill. vám to sežralo jen 50%  many + vám to nějakou vrátilo. Dále je dobré pužívat Divine Favor, které dá dalšímu spellu 100% šanci na crit a když jsme u toho zachraňování životů, tak Divine Favor plus Holy Shock plus trinket jsou ideální prostředek. A když už jsem zmínil trinket, tak na něj taky občas kliknout…Píšu to tady proto, že se znám se spoustou holy palachů a většinou se shodneme na tom, že na tyto tři věci při FoL spamu zapomínají.

Tak milí zlatí, to je asi všecko z obecných věcí k holy palachům, kdyby měl někdo nějaké dotazy, ptejte se Geluho
lol!

S pozdravem, Holy_


Velký Holyho holy palát gear průzkum
lol!  afro


Ačkoliv bez dovolení, půjčím si Evčin holy palach plate Top gear soupis a pokusím se tu nastínit, zda je lepší jet paladina na maximální Critical strike, Haste a nebo Bonus Heal. Vyhrocená varianta jedním směrem určitě není a nebude dobrá, jen abyste si udělali představu, co to dokáže když pojedu striktně tímto směrem.

Pár stanovených pravidel
-->Při gemování budu dodržovat jedině požadavek meta gemu.
-->Nejste enchanter, jeweler ani nic podobného na speciální bonusy (enchy na ring atp.)
-->Beru jen plátové věci.
-->Vezmu 4 části T6, kvůli bonusu na FoL i když některé nesetové itemy by byly v jistých ohledech lepší.
-->Při výpočtu efektivity healování budu počítat s tím, že healím FoL rank 11 spam po dobu 1minuty, všecky healy procnou(tzn, nehealnu někoho s plnými hp),neberu v potaz lagy srvru a zpoždění v klikání od hráče, neprocnul mi trinket ani jsem jej nazapl a 20% critu znamená 20critů ze 100. Tady tomu se možná můžete divit, ale myslím, že všichni casteři mi dají za pravdu, že i když mají třeba 30% critu, tak jim to necritne každou třetí ránu, ale třeba 7x za sebou, nebo naopak, ani jednou z 20 pokusů. A abych počítal, kolik healů fakt critne s 20% šancí na crit, při 100 FoL, na to je moje matika slabá.:-D

Zkratky: BH - bonus heal, SCspell crit, SCR – spell critical strike rating, SBsocket bonus, SHR- spell haste rating

Varianta Crit
Gemy: Chaotic skyfire diamond(CHSD), Gleaming Lionseye(GL), Royal Shadowsong Amethyst (RSA)
-podmínka meta gemu je mít v equipu aspoň dva modré gemy

Head: Justicebringer 3000 Specs
– 26 intel, CHSD (12SC), RSA (11 BH), 4 SCR SB, 52 SCR, 128 BH, 35 BH enchant
Neck: Nadina's Pendant of Purity
- 14intel, 19SCR, 79BH
Shoulders: Lightbringer Pauldrons
- 29intel, GL (10 SCR), RSA (11 BH), 7 BH SB, 18 SCR, 86 BH, 15SCR scryers enchant
Back: Tady nevím, jestli jsem úplně podezřelý nebo fakt není back na heal s critem, každopádně jsem ho nenašel, takže dám back s největším BH
Shroud of Forgiveness
- 19intel, 79 BH
Chest: Lightbringer Chestpiece
- 33intel, 3xGL (30 SCR), 28 SCR, 117 BH, 6stats enchant
Wrist: Blessed Adamantite Bracers
- 22 intel, GL (10 SCR), 21 SCR, 62 BH, 30 BH enchant
Hands: Glorious Gauntlets of Crestfall
- 26intel, 2x GL (20 SCR), 28 SCR, 81 BH, 10 SCR enchant
Waist: Girdle of Hope
- 17intel, 2x GL (20 SCR), 3intel SB, 21 SCR, 84 BH
Legs: Lightbringer Leggings
- 45intel, GL (10 SCR), 34 SCR, 114 BH, 66BH záplata
Feet: Lightbringer Treads
- 30intel, GL (10 SCR), 30 CSR, 17 SHR, 95 BH
Rings: Ring of Calming Waves
- 27intel, 24SCR, 64 BH
        Ring of Flowing Light
- 23 SCR, 75 BH
Trinkets: Sextant of Unstable Currents
- 40 SCR
            Battlemaster's Depravity
- 40 SCR
Tady mě napadla úchylná varianta sextant + shiffar, ale nevim, jestli by to náhodou nedělalo neplechu a jestli můžou procnout oba najednou. Každopádně v našem průzkumu to nebude bráno v potaz, jen by mě to tak zajímalo.

Main Hand: Hammer of Atonement
- 21intel, 23 SCR, 443 BH, 81BH enchant
Shield: Felstone Bulwark
- 21 intel, 27 SCR, 64 BH, 12intel enchant
Sečteno podtrženo:
Intellect: 87(má palach bez věcí na 70 lvl) + 351= 438 +10% talent = 481
       Bonus Heal: 1812 + 35 % z intelektu (talent) = 1980
       Spell critical strike rating: 567 (25,67%)
       Spell critical: 25,67% + 6,01%(z intelektu) + 5% talent + 4,42% (70 lvl  palach) + 12 % Meta Gem = 53,10 %
       Spell haste rating: 17(1,07%)
Dosti úchylná varianta řekl bych, dokážete si představit 63,10 % šanci na crit Holy Lightem BEZ BUFFŮ(těch 10% nahoru je z talentů a dvě T6 set bonus)? Masakr…otázka je, jak moc to bude účinné v závěru našeho výzkumu.

Edit.: Chybka se vloudila, mám tam headku z engineeringu, až se mi bude chtít, tak to předělám a přepočítám. V globále se to změní jen o pár desetinek, ale pro úplnost.

Varianta Haste
Gemy: Bracing Earthstorm Diamond(BED), Quick Lionseye(QL), Teardrop Crimson Spinel(TCS)
- podmínka meta gemu je mít v equipu víc červených než modrých gemů
Pozn.: Metáč na šanci zvýšení spell haste je, ale podmínka je více modrých gemů, než žlutých. Uznáte sami, že je dosti nevýhodné, proto jako v předchozí variantě dávám item s max BH.

Head: Helm of Burning Righteousness
- 43intel, QL (10 SHR), BED (26 BH), 34 SCR, 139BH, 35BH enchant
Neck: Brooch of Nature's Mercy
- 24intel, 33 SHR, 75 BH
Shoulders: Dawnsteel Shoulders
- 28intel, 38 SHR, 81 BH, 33BH aldor enchant
Back:Shroud of the Highborne
- 23intel, 32 SHR, 68 BH
Chest: Lightbringer Chestpiece
- 33intel, 3x QL (30 SHR), 28 SCR, 117 BH, +6stats enchant
Wrist: Dawnsteel Bracers
- 23intel, 28 SHR, 64 BH, 30 BH enchant
Hands:Glorious Gauntlets of Crestfall
- 26intel, 2x QL (20 SHR), 28 SCR, 81BH, 35 BH enchant
Waist:Lightbringer Belt
- 29intel, QL (10 SHR), 17 SCR, 24 SHR, 95 BH
Legs: Lightbringer Leggings
- 45intel, QL (10 SHR), 34 SCR, 113 BH, 66 BH záplata
Feet: Lightbringer Treads
- 30intel, QL (10 SHR), 17 SHR, 30 SCR, 95 BH
Rings: Blessed Band of Karabor 2x
- 40intel, 60 SHR, 156 BH
Trinkets: Battlemaster's Alacrity 2x
- 80 SHR
Tady bych chtěl podotknout, že určitě na místo druhého trinketu půjde Scarab of the Infinite Cycle, ale v našem výzkumu nepočítáme s procem. Takže pořídit určitě tento, ale pro ilustraci dávám dvakrát battlemastera.
Main Hand: Hammer of Sanctification
- 26intel, QL (10 SHR), 23 SHR, 550 BH, 81 BH enchant
Shield: Bastion of Light
- 28intel, TCS (22 BH), 62 BH, 12intel enchant

Sečteno podtrženo:
Intellect: 87(palach lvl 70) + 406 =493 + 10% talent= 542
       Bonus Heal: 2024 + 35% z intelektu (talent) = 2213
       Spell critical strike rating: 171(7,74%)
       Spell critical: 7,74 % + 6,77% z intelektu + 5% talent + 4,42% = 23,93%
       Spell haste rating: 435(27,58%)
Tahle varianta je celkem obstojná na BH a spell haste vám udělá FoL cast 1,09s a HL 1,82s cast, čímž vydrbete se všemi, protože budou oni ti, kteří budou healovat do už healnutého targetu, ale za cenu trochu nizšího critu, což z mého pohledu není až tak na škodu.

Edit.: Ten samý problém, jako varianta crit, ramena z BSka, jednou to opravím.

Varianta Max Bonus Heal

Gemy: Bracing Earthstorm Diamond(BED), Teardrop Crimson Spinel(TCS)

Head: Helm of Burning Righteousness
- 43intel, BED (26BH), TCS (22BH), 4 SCR SB, 34 SCR, 139 BH, 35 BH enchant
Neck: Lord Sanguinar's Claim
- 19intel, 79 BH
- pozn.: má stejně BH jako Nadina's Pendant of Purity, ale o něco víc intellectu  víc BH z paladinského talentu
Shoulders: Spaulders of the Thalassian Savior
- 25intel, 2x TCS (44 BH), 22 SCR, 99 BH, 33 BH aldor enchant
Back: Shroud of Forgiveness
- 19intel, 79 BH
Chest: Sunblessed Breastplate
- 51intel, 3x TCS (66 BH), 34 SCR, 114 BH, +6stats enchant
- pozn.: T6 chestka má sice o 3 BH více, než tato, ale tahle má zase o 18 intelektu více. A když si spočítáte 35% z 18, příjdete na to, že tahle je lepší, o píď, ale jo.
Wrist: Lightbringer Bracers
- 22intel, TCS (22 BH), 15 SCR, 73 BH, 30 BH enchant
Hands:Glorious Gauntlets of Crestfall
- 26intel, 2x TCS (44 BH), 28 SCR, 81BH, 35 BH enchant
Waist:Lightbringer Belt
- 29intel, TCS (22 BH), 17 SCR, 24 SHR, 95 BH
Legs: Lightbringer Leggings
- 45intel, TCS (22 BH), 34 SCR, 113 BH, 66 BH záplata
Feet: Lightbringer Treads
- 30intel, TCS (22 BH), 30 SCR, 17 SHR, 95 BH
- pozn.: tady můžete namítnou, že za badge po osocketování mají víc BH. Moje argumenty jsou víc intelektu, potřebujeme 4 T6 do set bonusu a třetí, I kdybych vyměnil jedinou spekulovatelnou věc a tudíž T6 chestku a místo tohohle dal boty za badge, tak ve výsledku ztratím na BH.
Rings: Blessed Band of Karabor 2x
- 40intel, 60 SHR, 156 BH
- pozn.: zde může být také námitka, že ring z vashky má víc bonus healu. Neoprávněně…zase má míň intelektu, tudíž ve výsledku o 2 BH víc, než ten z vashky.
- pozn 2.: na místo jednoho z těhle ringů se určitě vyplatí Band of the Eternal Restorer za repku s SoS. Zase pro ilustraci nepočítáme s procem, ale určitě pořídit.
Trinkets: Memento of Tyrande
- 118 BH
                     Battlemaster's Perseverance
- 88 BH
Main Hand: Hammer of Sanctification
- 26intel, TSC (22 BH), 23 SHR, 550 BH, 81 BH enchant
Shield: Bastion of Light
- 28intel, TCS (22 BH), 62 BH, 12intel enchant

Sečteno podtrženo:
Intellect: 421 + 87 = 508 + 10% (talent) = 558
       Bonus Heal: 2555 + 35% z intelu (talent) = 2750
       Spell critical strike rating: 218(9,87%)
       Spell critical: 9,87 + 6, 97 + 4, 42 + 5 = 26,26%
       Spell haste rating: 124(7,86%)

Tahle kombinace, je bohatá na BH, máte dost many, obstojnou šanci na crit a i trochu haste. Uvidíme, jak si tahle varianta povede v našem testu.

Edit.: A tady mám pro změnu chestku z BSka, až na to příjde, něco s tím udělám. Embarassed

Velké finále

Varianta crit:
FoL cast = 1,49s
FoL základ = 445
Doba castění = 60s
Spell crit = 53,1 %
Bonus heal = 1980 -->Flash non crit 1435, crit 2195 + 5% (1506 – 2304)

Za 60 s stihnu vycastit 40 FoL, z čehož 21 budou critical hity.
Tudíž--> (19x1506) + (21x2304) = 76 998 vyhealovaných HP

Varianta haste:
FoL cast = 1,09
FoL základ = 445
Doba castění = 60s
Spell crit = 23,93%
Bonus heal = 2213 --> Flash non crit 1551, crit 2327 +5% (1628 – 2443)

Za 60s stihnu vycastit 55 FoL, z čehož 13 budou critical hity.
Tudíž-->(55x1628) + (13x2443) = 121 299 vyhealovaných HP


Varianta Max Bonus Heal:
FoL cast = 1,38s
FoL základ = 445
Doba castění = 60s
Spell crit = 26,26%
Bonus Heal = 2750 -->Flash non crit 1820, crit 2730 +5% (1911 – 2866)

Za 60s stihnu vycastit 43 FoL, z čehož 11 budou critical hity.
Tudíž--> (43x1911) + (11x2866) = 113 699 vyhealovaných HP


Kdyby to chtěl někdo celé přepočítat, má možnost('Very Happy'). Když najdete chybu, budu jen rád Smile

Závěr: Ne úplně jednoznačný vítěz je haste. Když vezmu v potaz kondici klikače, lagy, trinkety a super rychlé spalování many, úplně ideální to dle mého názoru nebude, jediné pozitivum vidím v tom, že budete zase schopnější rychleji zachraňovat durability.


Naposledy upravil Sniperka dne Wed Jun 30, 2010 11:19 am, celkově upraveno 13 krát

Sniperka

Poeet p?íspivku : 11
Points : 12
Registration date : 30. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  ripper za Wed Jun 23, 2010 9:05 pm

Neprocetl jsem si to cele, ale moje specialita opravovat prispevky, kde se resi haste. Takze jsem si dovolil najit tam chybu. Z castenyho spellu nejde udelat instant. Díky haste ratingu zrychlis cast spellu max. o 50% a to při 788.5 haste(spell haste) ratingu.
Druha vec je ze si psal ze nejakych 600 haste nejde dosahnout, tady si tak z pulky dovolim nesouhlasit pernamentne takoveho haste nedosahnes, ale jestlize nasbiras 200-300 haste jakoze v SWP urcite hrave, ale i v BT nebo hyjalu 300 haste v pohode nasbiras, tak ti zbyva dalsich cca 300 haste. TOhle nasbiras docela lehce z procovacich itemu apod. Napriklad trinket z BM = 320 haste, bubny z LW 80 haste apod. Takovi TOP paladinove jako napriklad Gelu si tohle muzou dovolit resit. Nemit TOP EQ nebo jestllize bych se teprve do toho healovani dostaval jednoznacne CRIT, kterej si myslim ze by palachovi nemel padnout pod 30%.

Jeste jsem si vsiml, ze jsi psal ze FoL si bere asi 50% bonus healu, s tim bych taky nesouhlasil, jestli je prepocet stejnej jako u spell dmge tak kouzelna formule zni:
kód:
Rychlost castu(bez talentu)/3.5
Takovej Flash of heal by teda mel vyuzivat jen 43%, ale to je jen kosmeticka uprava Smile

A co mi tu uplne nejvic chybi tak to jsou gemy, protoze to si myslim, ze je celej kamen urazu nasich paladinu. Kazdej se zene jen za BH a nebo MP5 coz jsou podle me pro paladina 2 druhorade staty. Ted me opravte, kdyby to bylo spatne:
Cervena socka: 11heal+5intel
Zluta socka: 10spell crit
Modra socka: 11heal+2MP5 nebo 5intel+2MP5

_________________
[HOLY] Paladin ,,Guide´´ 8xrhit
ripper
ripper

Poeet p?íspivku : 2143
Points : 2176
Registration date : 18. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: Rippy

Příspěvek  Sniperka za Wed Jun 23, 2010 10:25 pm

Jsem rád, že to aspoň někdo čte. ('Smile')Díky Rippy, editnuto, opraveno. Když někdo na něco příjdete, dejte echo, opravím to Rolling Eyes

A k tomu kritu jsem ti udělal přehled cyclops

A jenom poznámka: s Low gearem se na 30 % critu nevyškrábeš ani kdybys chtěl, přece jen ten plátovy gear není zas tak krit stavěný na nižších úrovních. Vem si třeba právě Gelu má 33% a to má equip z jiných končin, než palát, který bude potřebovat číst tohle...Takže z mého pohledu, je lepší ze začátku gemovat červené 22BH a žluté 11BH a intel. Potom už samozřejmě se situace mění, ale až podle toho co mám na sobě. Ale do té doby to je jak enchantovat mongoose na vidle a doufat, že s tím udělám díru do světa.

Sniperka

Poeet p?íspivku : 11
Points : 12
Registration date : 30. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Who za Thu Jun 24, 2010 3:20 am

Dobře ty Very Happy , btw vyzkoušel tu nekdo už ten haste eqip??
Who
Who

Poeet p?íspivku : 418
Age : 32
Points : 335
Registration date : 07. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Upgrade

Příspěvek  Sniperka za Wed Jun 30, 2010 10:41 am

Přihozeny gemy...tady bych rád slyšel nějaké vyjádření od teoretiků Very Happy

Holy

Sniperka

Poeet p?íspivku : 11
Points : 12
Registration date : 30. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Valkyra za Wed Jun 30, 2010 10:56 am

Metáč se jednoznačně používá 12 intel + restore mana. Vzhedem k počtu castu se vyplatí ze všech nejvíc. Červený se rvou 22 HB nic jinýho. Palach stejně s lepším EQ má červený gemy max 2, ale má třeba 10 žlutejch. Pak jsou ještě modrý a tam je to sporný jestli 11healing + 2MP5 nebo 5int + 2MP5. Naštěstí jich taky není moc. Červený pak začínaj zase se SWP, ale to už palaši gemovali všude 10haste a 2 kousky 11healing + 2MP5 na metáč. Druhej extrém byl palach s 3200 bonus healingem. Healy měl pěkný, ale haste palach měl stejně větší HPS.

Edit: teď koukám že tu máš i výpočet healingu/určtej čas. Nikdy mě nenapadlo to počítat, ale potvrzuje co sem si myslel.

Edit2: nějak jsem se nedočetl, jestli počítáš i s používáním holy lightu, v haste EQ palaši nepoužívali nic jinýho. Cast byl cca 1,3sec a hrálo se na používání třech různých ranků, ve výsledku byl nižší rank HL manově efektivnější než FoL při stejným HPS. To vyřešilo brutální spalování many...
Valkyra
Valkyra

Poeet p?íspivku : 378
Points : 383
Registration date : 06. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty RE: Valky

Příspěvek  Sniperka za Wed Jun 30, 2010 11:13 am

Ten metáč editnu, na ten jsem regulérně pozapomněl.('Rolling Eyes') A s tím červeným socketem je to zase takové kdovíjaké...Dát si 22BHsocku a přijít o tu manu v kombinaci se zvyšujícím se spellhastem je na snadě.('Question')('Exclamation')Ale kdo řekl, že má každý socketovat podle určitého plánu a podle toho, že někdo řekl...

Sniperka

Poeet p?íspivku : 11
Points : 12
Registration date : 30. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Valkyra za Wed Jun 30, 2010 11:17 am

Proto já nerad píšu do guide jaký si lidi mají dávat socky. Socketuje se prostě podle toho aby lidem vycházeli capy. Pro někoho je správné sockování všude 10 def, pro jiné všude 10dodge + 15 stam. Tohle se prostě musí brát jako celek a podle toho volit kombinaci socek.
To že u DPSek je to vždy červená tohle, žlutá tohle a modrá támhleto u tanka prostě neexistuje.
Valkyra
Valkyra

Poeet p?íspivku : 378
Points : 383
Registration date : 06. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Gelu za Thu Jul 01, 2010 5:56 am

Já vždy gemoval věci tak, abych měl okolo těch 2200 BH, to je tak nějak optimální bych řekl, a dál sem to neřešil Smile
Gelu
Gelu

Poeet p?íspivku : 39
Age : 27
Location : inside Divine Shield
Points : 45
Registration date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Quido za Mon Nov 08, 2010 10:06 pm

Zdravim, kdyz uz jste to tady otevreli, pridam taky par postrehu :-)

Jedu palacha ciste na BH a mana regen + takovej ten support, co pobiha a bere moby z clothaku atp... situace ve vasi guilde je o dost jina, nez u nas v Kaldorei, takze to berte jen takovou poznamku, jak to chodi jinde :-)

Flašky: Jediná uvažovatelná je Flask of Distiled Wisdom
Ja pouzivam zasadne Flask of Mighty Restoration... s ni + Superior Mana Oilem a buffama od raidu se dostanu na mana regen kolem 600 a to je na nonstop spam FoL naprostej luxus

Brilliant Mana Oil na TBC neseženete…kdo by taky dělal repku se Zandalar Tribe
... no, SWP nedavame, ale preTBC repky mame ;-)... a Brilliant Mana Oil se vsem critarum rozhodne vyplati... jestli chcete, muzu vam jich par nahazet do neutralni aukce, at si to vyzkousite :-)

talenty... jak jsem psal -> pobiham po raidu a hlidam co se da, takze 3 body v [Improved Hammer of Justice] jsou pro me jasna volba ;-) -> TU


Quido

Poeet p?íspivku : 5
Points : 5
Registration date : 08. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Colette za Tue Nov 09, 2010 12:06 am

Brilliant Mana Oil u nás umí každej druhej. Smile
Colette
Colette

Poeet p?íspivku : 577
Age : 31
Location : Praha
Points : 714
Registration date : 01. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  M4RtH za Tue Nov 09, 2010 12:10 am

Ahoj Quido , jsme rádi že jsi zde napsal své postřehy , škoda že zrovna Holy Paladin Guide je taková "starší" a nějak extra se už nerozebírá .. S tím co jsi napsal máš pravdu , oleju je teď plná banka / aukce takže v tomhle s tebou naprosto souhlasím . Před prodejem jsem také jednoho Holy Paladina měl ( mám ho i teď ale moc za něj nehraju ) a vždy jsem se řídil stylem > 30 % Crit a jedeš jenom haste , hodně to pomáhá a právě Flask Of Destiled Wisdom ti k tomu trochu pomůže . Další věc je ta že my máme buffy rozdělené trošku jinak než ostatní guildy , proto se naší Holy Paláti nedostanou k Imp.Hammer Of Justice .

K spamování FoH , za tohle většinou dostávaj hned kartáč Very Happy , většinou takového Brutalluse přes Flash Of Light nemáš šanci uhealovat ani s Full Geared Sunwell Ferálem takže tam už to jde do extrému a proto tam využiješ spíše než Crit Haste a než ten Mana Regen Crit a celkovou jednotku Many .
M4RtH
M4RtH

Poeet p?íspivku : 602
Age : 28
Location : Havířov
Points : 607
Registration date : 20. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  kryptikk za Tue Nov 09, 2010 12:11 am

No ja treba radsi healuju zpusobem, ze chlastam prvni mana potku hned jak mam -4000 many a nasledne je valim na CD. Dale mam trinket z alchemky. Co se tyce tech talentu, tak hezky, ze s Hammer of Justice pomuzes na thrashi, ale thrash by stejne nemel byt problem, naopak se ti vyplati Imp. Blessing of Might, kterej o neco malo zvedne DPS vsem physicalum a u takovyho Brutalla se pocita kazdej bodik.

A ohledne healovani, no jak ted napsal marf - cim vetsi % mam Holy Lightu, tim mam ze sebe lepsi pocit. Pouzivam Rank 11 a 9, FoL zacinam valit bud kdyz neni moc co healovat nebo vidim, ze to nestiham moc s manou do dalsiho CD mana potky, tak tam zacinam prokladat FoL.
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 30
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Quido za Tue Nov 09, 2010 12:20 am

jojo, ja to vim, ze na Brutalluse jsem dost nepouzitelnej... Taky se tam rozhodne nehrnu :-) Clovek se ale musi prizpusobit pomerum v guilde a az budu nasi guildu povazovat za hodnou dát Brutalluse, tak vytahnu crit eq a presocketuju, to je otazka hodky :-)

jinak alchemku a trinket z ni mam taky + si hraju na HoTkare s trinketem za repku z BT a si delam zalusk na karaborku... tech direct healu vycastim nejvic z raidu a efekt bude dost slusnej

jo a imp BoM u nas hazi retrik, zda se mi to tak prirozeny...

prozradite mi vase rozlozeni blessu? jakej palach u vas co dava?

Quido

Poeet p?íspivku : 5
Points : 5
Registration date : 08. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  M4RtH za Tue Nov 09, 2010 12:22 am

Prot Paladin Salvy , Retri Paladin Kinga , Holy Paladin Imp.Might s talentama 5/5
M4RtH
M4RtH

Poeet p?íspivku : 602
Age : 28
Location : Havířov
Points : 607
Registration date : 20. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Quido za Tue Nov 09, 2010 12:24 am

imp.Wisdom ne-e? :-)... ikdyz ono s 39k DPS na brutallusoj vas tech par stovek many navic asi nespasi :-)

Quido

Poeet p?íspivku : 5
Points : 5
Registration date : 08. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  M4RtH za Tue Nov 09, 2010 12:26 am

Wisdomy si pak háže každý Holy Paladin sám na sebe a to malý buff popř. na ty kteří si o něj řeknou .
M4RtH
M4RtH

Poeet p?íspivku : 602
Age : 28
Location : Havířov
Points : 607
Registration date : 20. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Burzum za Tue Nov 09, 2010 12:28 am

tak chodíme většinou se 3 palátama:
prot- salvy
retri-kingy
holy-imp. might X imp. wisdom

když se poštěstí a jsou 4 palati:
prot- salvy
retri-kingy
1. holy-imp. might a pristum, lockum, magum dava bless. of light
2. holy-imp. wisdom a warum, rogunam bless. of light

to je nejefektivnější řešení
Burzum
Burzum

Poeet p?íspivku : 152
Age : 27
Points : 158
Registration date : 10. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Quido za Tue Nov 09, 2010 12:33 am

my mame 4 palachy vetsinou (retri + prot + 2x holy) a jedem to:

retri - imp. Might + Light na neMelee
tank - salva + sanctu na tanky
holy - imp. Wisdom + Light na roguny a wary
holy #2 - king

... ono je to asi celkem jedno, ale takhle holy nemusi mit talenty v imp. mightu no

Quido

Poeet p?íspivku : 5
Points : 5
Registration date : 08. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Burzum za Tue Nov 09, 2010 12:37 am

no jde o to, že holy má pár talent pointů "zbytečných" takže do imp. might je nejideálnější je narvat,
kdežto retri využije talent pointy lépe, když nebude plencat do imp. mightu
Burzum
Burzum

Poeet p?íspivku : 152
Age : 27
Points : 158
Registration date : 10. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Quido za Tue Nov 09, 2010 12:39 am

ok, zkusim to probrat s Arcanou a delat mu supportera :-)... diky za tip

Quido

Poeet p?íspivku : 5
Points : 5
Registration date : 08. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[HOLY] Paladin ,,Guide´´ Empty Re: [HOLY] Paladin ,,Guide´´

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru