[FERAL] DPS Guide by Tullkas

Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Tullkas za Wed Nov 10, 2010 2:49 am

Tak jestli si mohu dovolit napsat sem něco málo o feral DPS. Jelikož jsem na ofi class leader druidů, tak bylo moji povinností (a radostí zároveň) něco takového sepsat a budu rád, když tato "guide" pomůže třeba i někomu tady. Už jsem ji kdysi poskytoval Ogiemu, když šel hrát WotLK, tak třeba zde někdo najde inspiraci. Smile

Tullkas
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Tullkas za Wed Nov 10, 2010 3:02 am

Úvod
Takže, vzhledem k tomu, že mi neprocuje hc a nikdo neskládá RS 25, rozhodl jsem se vypustit zde pár vět o feral DPS a všech věcí kolem toho.

Předmluva
Jakožto každá classa, i druid a v tomto případě konkrétně kočka, má svoje výhody a nevýhody, silné stránky a slabé stránky oproti ostatním classám, a díky těmto rozdílům se každému zalíbí různá class. Nelze říci, která je nejlepší, protože nejlepší neznamená vždy největší DPS. Ostatně kde by byl progress bez shamanů, kteří hodí BL... Jakožto feral druid, konkrétně DPS, máte také jistá specifika, kvůli kterým vás zaprvé raid bude chtít a zadruhé jsou to přesně ty aspekty, díky kterým by vás feral DPS mohlo bavit více než jiné classy.

Na TBC měli feralové, kteří se pokoušeli jet DPS nelichotivé označení "taková slabší roguna". Bohužel nutno říct,že zcela oprávněně. Feralové se dříve opravdu nemohli považovat za regulerní DPS a raidu nepřinesli nic, co by nezvládnul i feral tank. Teprve v Sunwell gearu se již s feralem dalo vytáhnout alespoň srovnatelné DPS, jako mívali ostatní support classy jako byl např. retri paladin, balance druid nebo shadow priest. Naštěstí pro nás, Blizzard na WotLKu zrušil toto rozdělení na support classy a ty classy, které díky supportu dělají dmg, čímž umožnil kočkám naplno využít svůj potenciál a dal jim šanci hrát ferala jako plnohodnotné DPS.

Theorycrafting
Arpen cap: 1400 (přesně 1399,5)
Hit cap: 263, nebo také 8%
Expertise cap: 16, což je 132 expertise raiting (předpokládá se, že máme talenty v Primal Precision)
Crit cap: 76% pro bílé útoky, 79,8% pro Ferocious Bite, 104,8% pro ability

Teď jsem tady sice vychrlil dost čísel, nicméně je třeba zmínit, která z nich jsou opravdu důležité. Zastavím se hned u toho prvního. Armor penetration. Základ naší dmge. Je dobré být co nejblíže capu, ten nárůst dmge je skutečně velmi znát. Jsou 2 způsoby, jak toho dosáhnout. V první řadě byste se měli snažit dosáhnout tzv. soft capu. K tomu nám pomůže jeden ze tří trinketů, které mají šanci na proc zvýšení arpenu na určitou dobu. (Na Mystiqu to bude ze začátku jen jeden, než se otevřou další dungy.) Soft cap znamená, že budete mít 1400 arpenu po spuštění trinketu, tzn. passivně 1400 - hodnota arpenu, která se u trinketu spouští, mělo by to být ve výsledku asi 800 arpenu.

Druhý a těžší úkol bude dosáhnout tzn. hard capu. O ten se lze pokoušet až v gearu kvality ilvl. 264 a více. Hard cap spočívá v tom mít 1400 arpenu permanentně, tedy bez spouštěcího trinketu. Více se tomu věnovat ještě v sekci gemy, ale důležité je říct, že přechod ze soft capu na hard cap má smysl opravdu až ve chvíli, kdy se budete schopní dostat minimálně na hodnotu 1100 arpenu bez spuštění trinketu. Ten logicky už nebudete potřebovat, jelikož by jeho proc šel až příliš do over capu a tedy by nastala ztráta DPS, nicmně ho nahradí trinket z ICC 25 nebo RS 25, který má arpen jako passivní stat a na spuštění attack power nebo něco jiného. Dalo by se říct, že bez jednoho z těchto trinketů nebude možné dosáhnout hard capu. A ještě jednu důležitou věc, na rozdíl od agility, DPS hodnota arpenu neroste lineárně, nýbrž exponenciálně, čili čím více arpenu máme, tím je pro nás lepší. Tolik k armor penetration.

Co se týče dalších capů, tak tu máme hit a expertise. To jsou také ošemetné staty, jelikož na rozdíl od ostatních class, nám se nevyplatí mít hit nebo expertise cap. I při hodnotě hitu 0 je arpen, potažmo agilita vždy lepší stat. Zní to divně, ale je to tak. Nicméně to neznamená, že bychom mohli tento stat ignorovat. Naopak, časem začne být užitečný. Se zlepšujícím se gearem se relativní hodnota DPS těchto dvou statů taktéž exponenciálně zvyšuje. Každopádně pro feral DPS není klíčové dosáhnout cap u těchto dvou statů tolik, jako u ostatních class.

Hodnota crit capu je tu psáná spíš ze zajímavosti. Pokud nemáte itemy full 277, případně i více, tak se budete k této hodnotě dostávat jen velmi obtížně. Dosáhnout crit capu pro ability je přímo nemožné. Jsou ve světě feralové, co mají capnutý crit na bílé útoky a na Ferocious Bite, ale rozhodně to není běžné. Abych nezapomněl, crit se kočce zvyšuje především agilitou. Feral má velmi dobrý přepočet agility na crit, takže se rozhodně vyplatí víc, než samotný crit raiting, a to hlavně proto, že nám zvyšuje i attack power. Crit má ještě jednu milou vlastnost. Když nám critne útok, na targetu nám naskočí 2 combo pointy namísto jednoho. To nám umožňuje vůbec stíhat naši dost složitou rotaci, která by bez toho byla téměř nemožná. Dalo by se také říci, že crit je takový protiklad k hitu. Když budeme mít hodně hitu a málo critu, za 2 útoky dáme 2 non crity a budeme mít 2 combo pointy. Když zas budeme mít hodně critu, ale málo hitu, prvním útokem missneme, ale druhým critneme a tudíž dáme úplně stejný dmg a budeme mít opět 2 combo pointy. To je jeden z mnoha důvodů, proč pro nás ten hit není až tak klíčový a radši ho nahradíme critem z agility (případně i crit raitingu z gearu).

Ještě jsem se nevěnoval hastu. Taktéž stat, který dělá víc než se na první pohled zdá. Kromě jeho "tradiční" úlohy stejně jako crit dost usnadňuje celou rotaci. Vysvětlím proč. Z bílých útoků nám díky talentům procuje Omen of Clarity (dále jen OOC). Tento talent způsobuje, že náš další žlutý útok bude stát 0 energy (popřípadě rage / many). Zjednodušeně útok "zadarmo navíc". Za předpokladu nějakého již rozumného equipu to znamená 2 combo pointy navíc, tedy jednodušší dodržování rotace. Heuréka!

Takže ve výsledku obecně platí:
Dokud nebudeme mít arpen aspoň 400 + trinket platí: agility > arpen > haste > hit / expertise > (crit, strenght, attack power ...)
Při hodnotě arpenu 400 + s trinketem nebo 1100+ bez trinketu platí: arpen > agility > haste > hit / expertise > (crit, strenght, attack power ...)
Ve chvíli, kdy máme arpen 1400 platí: agility > haste > hit / expertise > (crit, strenght, attack power ...)

Obecně je zvýrazněné proto, že jsou právě chvíle, kdy se hit / expertise posunou před haste a někdy i před agi, a to ve chvíli, kdy se blížíme capnutí critu (předpoklad je, že arpen už máme capnutý). Je to matoucí? Rozhodně. Proto není špatné používat programy jako Rawr, ačkoliv nejsou 100% přesné, dokážou někdy alespoň rámcově poradit.

Talenty

Tento build má všechny talenty, které nám mohou zvýšit DPS. Na rovinu říkám, že mám jiný. Smile Ono ze zkušenosti druid časem ocení talenty jako je Feral Charge nebo Survival Instincts. Na to používám body hlavně z Feral Aggresion, které nám zvyšuje dmg z Feorcious Bitů. Chápu, že je pěkné koukat se na FB, které dají v critu o 30 procent víc dmge než bez něj, takže nám tam pak lítají krásná čísla za 30k, nicméně FB dáme stejně tak 2 - 3 za boj, takže ta ztráta není taková. Jak říkával jeden můj známý, mrtvé DPS dělá 0 DPS a to je jistě pravda, proto se zvlášť v těžších dungeonech moc hodí právě věci jako Survival Instincts nebo Feral Charge.

Můj build tedy vypadá takto:

Kromě již zmiňováného Feral Charge a Survival Instincts tam mám ještě Improved Leader of the Pack. Díky tomu má celý raid auru, která jim umožní healovat se z melee nebo ranged critů. Tento talent mají všichni feral tanci, nicméně např. v desítce nemusí vždy být a tanci tento self heal jistě ocení (jejich healeři o to víc). Debatovat by se ještě dalo o talentu Improved Mangle, který snižuje energy právě Manglu o 6 na 29. Mangle použijeme jen jednou za minutu a když je tam feral tank, tak nikdy, nicméně jsou situace (jako např. u LK), kde prostě nebudeme moct být 100% času za zády bosse, tudíž nebudeme moc dávat Shred a v této chvíli nám nezbývá nic jiného, než dávat Mangle, dokud se zas nedostaneme za záda bosse. Tolik k talentům, o kterých lze debatovat, ostatní jsou naprostá povinnost.

Gemy
Tato sekce bude vesměs obsahovat odpověd na otázku agi vs. arpen. Mohlo by se zdát, že kočka to má s gemy jednoduché, nicméně opak je pravdou. Už víme, že arpen je pro kočku velmi dobrý stat, nicméně spousta feralů dělá práve tu chybu, že ho začne gemovat již u ilvl. 232 a dostane se tedy sotva na hodnotu arpenu 200, jelikož v itemech ho ještě tolik není. Při této hodnotě je nárůst DPS z arpenu téměř nulový a tedy do prvních fialových věcí se vyplatí cpát agi, která nám zvyšuje attack power a crit. Teprve od hodnoty těch +/- 400 za předpokladu, že již máte trinket, se vyplatí přesocketovat celý gear z agi na arpen.

Ve chvíli, kdy máme cap arpenu se ho již samozřejmě nevyplatí gemovat a můžeme opět gemovat buď agi nebo haste nebo hit / expertise podle toho, co vám radí Rawr (a ten vám radí podle toho, jak máte poskládaný gear). Kdybych to měl shrnout, arpen je moc hezký, ale zvyšuje jen ty čísílka, co nám z útoků lítají (a to jen direct dmg, nikoliv bleeding effecty jako je Rip nebo Rake!), přesto se vyplatí od určité hodnoty, nicméně potřebujeme také dosti critu z agility a hastu, abychom vůbec mohli dodržovat patřičnou rotaci, která nám umožní dělat dmg, jaký chceme, a aby vůbec ty čísílka mohli lítat pokud možno co nejvíce v critu. Ze začátku tedy budeme mít agilitu hlavně socketovanou, časem to bude arpen, a agi s hastem budeme mít hlavně z gearu.

Enchanty
Pokud čekáte, že konečně přijde něco jednoduchého a jasného, na 90% máte pravdu. Většina enchantů je jasná a není moc co řešit a vesměs kopíruje běžné enchanty pro melee.
Head - Arcanum of Torment
Shoulder - Greater Inscription of the Axe
Back - +22 Agi
Chest - +10 Stats
Wrist - +50 Attack Power
Hands - +20 Agi
Legs - Icescale Leg Armor
Feet - Icewalker (jen pokud nemáme hit cap) > 16 Agi
Finger - +40 AP

Weapon - %^#*&@)$&*@)*&$!^@%

Ano, weapon. Co na ní? Opět to nebude jednoznačná odpověď. Varianty jsou Berserking, Massacre, Mongoose, Executioner, Black Magic. V drtivé většině případů se vyplatí Berserking nebo Massacre a hlavně co je podstatné, tak ty rozdíly jsou vskutku minimální mezi jednotlivými enchanty. Problém těchto dvou jmenovaných enchantů je jen ten, že při statech v ICC, kde máme kolem 13 000 attack power pro nás dalších 110 z enchantu, respektive 400 na spuštění, už neudělá takovou díru do světa jako pro classy, co mají polovinu této hodnoty. Každopádně se zatím vyplatí, a to i přesto, že s lepším a lepším gearem je Mongoose a Black Magic dohání. Executioner se dere na první místo většinou jen, když vám chybí přesně těch 120 do capu, takže bych ho nedoporučoval, jelikož s každým jiným itemem může jeho hodnota výrazně klesnout.

Asi nikdo neudělá chybu, když si dá na zbraň bez přemýšlení Berserking, každopádně jsou jisté situace, kdy se jiný ench vyplatí o pár čísel DPS víc.

Rotace
Nyní se dostáváme k tomu nejtěžšímu na feral DPS. Pokud jste arcane mágové nebo assa roguny, tak radši přestanťe číst, jelikož byste se mohli stydět za to, jakou vám strýček Blizzard nadělil primitivní rotaci oproti jiným classám, které se musí zatraceně ohánět, aby se mohli vašemu DPS přiblížit.

Řeknu to narovinu, živý člověk není schopný dodržovat rotaci tak dobře, aby to bylo dokonalé. Potenciál feral DPS může naplno využít pouze počítač, který nasimuluje dokonalou rotaci s precizním časováním. Člověk se tomu může více či méně alespoň přiblížit. Pojem rotace je ze zvyku, jelikož u většiny class na WotLKu už něco jako rotace neexistuje. Jedná se tedy spíše o seznam priorit, které je třeba v danném pořadí dodržovat a ten vypadá takto:

1. Obnovit na targetu jednou za minutu Mangle + Faerie Fire
1. Držet na sobě Savage Roar za 5 Combo Pointů (dále jen CP)
3. Držet na targetu Rake
4. Generovat CP přes Shred
5. Držet Rip za 5 CP
6. Ferocious Bite za 5 CP (viz odstavec Ferocious Bite)


Na procy OOC dávat Shred, nehledě na situaci. Na cooldowny dávat Tigers Fury (30s), které nám instantně doplní 60 energy a Berserkr (3 min), které sníží energy všech našich abilit o polovinu. Netřeba dodávat, že na bossech jako je Queena si šetříme cd na chvíli, kdy budeme kousnutí atd. Teď trochu vysvětlení k rotaci.

Savage Roar
Zvyšuje dmg všech našich útoků o 30% (33% s glyphem). Tzn. dmg Manglu, Shredu a bleedingů. Nikdy nesmí za combat spadnout, i kdyby se měl obnovit za 1 CP (byť nejlepší je za 5 cp).

Mangle
Zvyšuje dmg bleeding effectů a Shredu o 30%.

Rake / Rip
Díky talentům zvyšují dmg Shredu o 20% a šanci na crit Ferocious Bitu o 25%.

Shred
Hlavní dmgovací abilita, nikdy nedávejte Shred, dokud nebudete mít buff z Savage Roar a na targetu debuff z Manglu + alespoň jeden bleeding.

Ferocious Bite
A teď to úplně nejtěžší - kdy dávat FB. Pokud si nechcete moc komplikovat život, tak odpověď zní nikdy. Dobře daný Ferocious Bite může zvednout DPS o pár desítek nahoru, ale když se dá špatně, tak DPS klesne o pár stovek dolů. Takže je lepší nedávat ho vůbec, než ho dávat špatně. Ferocious Bite je zakončovák, který dáváme za combo pointy, jako je tou u Savage Roar a Ripu. Nejprve řeknu, kdy FB nedávat.
Nikdy nedáváme FB, pokud dotikává Savage Roar.
Nikdy nedáváme FB, pokud dotikává Rip.
Nikdy nedáváme FB za méně než 5 CP.
Nikdy nedáváme FB za full energy (snaha je dát ho za co nejméně, tedy 35).
A kdy ho tedy dát? Pokud máme 5 combo pointů, vidíme, že na Rip i Savage Roar zbývá ještě minimálně přes 10s, můžeme se pokusit hodit FB. Pamatujte, FB dáte ve chvíli, kdy jste přesvědčeni, že stihnete do těch 10s zas nastackovat 5 CP, obnovit Rip a to samé se Savage Roar (které už nemusí býz na 5 CP v tomto případě, ale nesmí za žádnou cenu spadnout). Roli v tom bude hrát, zda máme zrovna cooldown na Tigers Fury, případně, zda máme zrovna zapnutého Berserkra. Tyto věci nám dost pomůžou zapracovat do rotace FB.

Většinou platí, že čím víc máme rotaci v krvi, tím více si dovolíme používat FB, jelikož už odhadneme, jak dlouho nám trvá obnovit Savage Roar a Rip. Zároveň je to věc, která je na feral DPS kouzelná. Není to jen o rotaci, je to o riskování. Když dáváme FB, vždy riskujeme a spoléháme na to, že pár critů za sebou v kombinaci s jedním či dvěmi procy OOC nám pomůže obnovit, co potřebujeme, než to dotiká. Ale to se stát samozřejmě nemusí a pak jde DPS dolů velice rychle. Zvláště proc OOC je neuvěřitelně nevyzpytatelný a nedá se na něj spoléhat.


Celá tato magie je alfa a omega feral DPS a všechno, co jsem psal v předchozích odstavcích, se k tomu váže. Pokud chceme používat v rotaci FB, musíme mít dost critu, aby nám obnovení combo pointů netrvalo tak dlouho, musíme mít dost hastu, aby nám co nejrychleji proslo OOC a my mohli obnovit, co potřebujeme, musíme mít Savage Roar, abychom dávali větší dmg, musí být na targetu Mangle, aby všechny bleedingy dávali větší dmg, zároveň tam právě ty bleedingy musí být, aby jsme Shredem dávali větší dmg a taktéž, aby nám FB téměř jistojistě critnul a do toho samozřejmě sledovat, co se děje v raidu. Wink Každý, kdo tohle dokáže, tak mu osobně gratuluji, jelikož i mně občas nějaký debuff či buff na pár sekund spadne, když se musím pohybovat nebo uhýbat atd.

Glyphy
Glyph of Savage Roar
Glyph of Rip
Glyph of Shred

První glyph nám zvyšuje dmg ze Savage Roaru o další 3% a to je hodně znát, Glyph na Rip prodlužuje Rip o 4s. Taktéž velice užitečně a nakonec Glyph of Shred. Ten způsobuje to, že každý Shred prodlouží tikání Ripu o další 2s (max 3x, tedy max 6s). Díky tomu nám může tikat Rip až 22s z původních 12 a opět díky tomu tedy můžeme více dávat FB, tedy dávat větší dmg a vice versa.

Jako minor glyphy doporučuji:
Glyph of Unburdened Rebirth
Glyph of Dash
Glyph of the Wild

Combat ress bez potreby surek, kratší cd na sprint v kočce a levnější packa je asi celkově nejlepší varianta. (Co se týče té packy, tak se kurva hodí, když jste sociální druidi jako já, kteří ji zásadně až do Cataclysmu buffují po jednom.)

Role v raidu
Kromě toho, že budete dělat #*]@)*^@#$@ DPS, tak raidu pomáháte především packou, dále pak debuffem mangle na targetu a aurou, která zvyšuje o 5% melee a ranged crit (+ pokud máte v talentech, tak se z critů právě melee a ranged ještě healují).

Co se ovšem hodí někdy ještě více, tak je Innervate a Combat ress. Obě ability se budou hodit spíše při progressu, ale obě můžou zásadně pomoci. Pokud chcete být fajnšmekři, tak combat ress dávejte potom, co dáte nějaký zakončovák na 5 CP (Rip, Savage Roar, FB). Způsobí to takovou drobnost, že další spell - v tomto případě Combat ress - bude instantní, čili vám to až tak nenaruší rotaci, jako kdybyste museli onen ress ještě tahat. Samozřejmě jsou případy, kdy je ress potřeba okamžitě, pak není co řešit. Jinak jak by vám ještě připomněl Jirův otravný addon, na tanky můžete házet Thorns, přidá jim to pár TPS navíc.

Užitečná macra
Osobně za ferala moc macra nepotřebuju, nicméně jsou situace, kde se nějaké semtam hodí. Sice to nemám namacrované, ale spelly Survival Instincts a Barkskin (snižuje dmg taken o 20%) používám snad pokaždé najednou a to většinou v případech na trashi, kdy se rozhodnu plošnit a zapnout pár cooldownů. Twisted Evil Ale samozřejmě se hodí v celé řadě situací. Feral je prostě classa, která toho dost vydrží, má cd na přežití, má bear formu, má feral charge, permanentně se pohybuji rychleji než ostatní a když to nestačí, tak má ještě sprint - využívejte toho, když už za něj hrajete. Většinou můžete zůstat u bosse o chvíli déle, když všichni už odbíhají, a stejně tak u něj zas budete první.

Z takových těch obecnějších macer jsem používal snad jen u Sindry ono jednoduché /stopattack. Určitě není od věci mít namacrovaný combat ress nebo innervate s nějakou hlášku, na koho to vlastně dávám, i když nutné to není.

Užitečné addony
Nebudu zde vypisovat standartní addony, které by měl člověk mít na raid. To beru jako samozřejmost takže ze vypíšu jen 2 addony, které se pro mě jako pro kočku navíc hodí.

Badkitty
Výborný addon, který zvedne DPS minimálně o 1000 (no fakt). Díky složité rotaci ferala někdo chytrý vymyslel addon, který všechny věci, na které si musíme dávat pozor, zobrazí ve čtverci 3x3 spellů a tak nemusíme permanentně kontrolovat moje buffy + debuffy bosse. Lze si ho nastavit, aby se ability v tomto čtverci rozbrazily, až když zbývá např. jen 5s do jejich konce, a tedy abychom si toho všimnuli a stihli je obnovit. Nejen, že nám to usnadní sledování všech našich buffů a debuffů (což by se jistě dalo stíhat sledovat i bez toho), ale můžeme tím pádem věnovat daleko více pozornosti tomu, co se děje v raidu. Opravdu věřte tomu, že to pomůže moc. Jeho alternativa je např. Droodfocus.

Bartender / Dominos
Nebo jakýkoliv jiný addon na bary. Je to spíše doplněk, než nutnost, nicméně potěší to, že na rozdíl od standartního Blizzard UI nám Dominos nabízí různý bar na ability v kočce normal a ve stealthu. Blizzard UI na to má jeden a ten samý bar a vzhledem k počtu abilit, co za kočku používáme, ten původní bar nemůže ani náhodou stačit.

Závěr
Tak...to by zatím mělo být snad vše. Když mě ještě něco napadne, tak určitě doplním. Teď koukám, že už někdo začal skádat to RS, tak už toho psaní nechám a jdu to znovu a znovu aplikovat v praxi. Snad se to nyní bude dařit lépe i vám! Wink

Tullkas
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Tullkas za Wed Nov 10, 2010 3:09 am

Bohužel mi to jako neregistrovanému nedovolilo vkládat odkazy, takže se omlouvám a postuju talent buildy až zde (pokud to nějaký moderátor může hodit přímo do toho předchozího postu, bylo by to fajn.

Max DPS build: 0/55/16

Můj build: 0/55/16
Tullkas
Tullkas

Poeet p?íspivku : 9
Points : 17
Registration date : 10. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Feral DPS

Příspěvek  Morgain za Fri Dec 10, 2010 10:32 am

Ahoj,
sry že vám lezu na fórum, ale tenhle thread je natolik zajímavej, že se na něj objevujou odkazy i jinde Wink .
Abych taky něco přines, tak dávám pár odkazů na podobný články na různejch zahraničních fórech, i když obsah je více méně podobnej:

Rovnou bych se někoho ze zkušenějších feralů zeptal na reálné hodnoty DPS.. Kolik by měl člověk bejt schopnej vytáhnout na panákovi ve full Relentless equipu, včetně PvP doplňků? Já jsem to teďko zkoušel a vyšlo mi 3400, což mi připadá jako hodně málo - ale faktem je, že nemám caplej hit (mam PvP cap) a mám na sobě např. insignii. Kolik dps dokážete udělat v T9?

Morgain
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Traken za Fri Dec 10, 2010 7:26 pm

T9 kde hrajem jeste neni, mame tu akorat SwP zatim.
Traken
Traken

Poeet p?íspivku : 845
Age : 40
Points : 520
Registration date : 05. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  kryptikk za Sat Dec 11, 2010 3:52 am

Morgain napsal:Ahoj,
sry že vám lezu na fórum, ale tenhle thread je natolik zajímavej, že se na něj objevujou odkazy i jinde Wink .
Abych taky něco přines, tak dávám pár odkazů na podobný články na různejch zahraničních fórech, i když obsah je více méně podobnej:

Rovnou bych se někoho ze zkušenějších feralů zeptal na reálné hodnoty DPS.. Kolik by měl člověk bejt schopnej vytáhnout na panákovi ve full Relentless equipu, včetně PvP doplňků? Já jsem to teďko zkoušel a vyšlo mi 3400, což mi připadá jako hodně málo - ale faktem je, že nemám caplej hit (mam PvP cap) a mám na sobě např. insignii. Kolik dps dokážete udělat v T9?

Tak to je vicemene duvod proc jsme todle forum zverejnili (nebo aspon sekci povolani), aby se do diskuzi zapojovali i lidi z venku. Vic lidi da dohromady vic znalosti - asi to tu nikdy nebude jako EJ Very Happy, ale tak taky nejsme offi server.

Jinak diky za info o feralovi, taky pomalu zacnu pracovat na rogun guidu pro WoTLK. Bohuzel mam zatim spis jen nacteno, nez odzkouseno a praxe pouze Arena PvP Smile.
kryptikk
kryptikk

Poeet p?íspivku : 1020
Age : 30
Location : Praha
Points : 923
Registration date : 10. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Tullkas za Tue Dec 14, 2010 2:38 pm

Není to nic světového, bylo to napsané za pár hodinek behěm jednoho dne. Na Cataclysm guide jsem strávil mnohem více času a píle, ale to sem nemá cenu momentálně postovat (maximálně na přání nějakým masochistům). Smile Třeba jednou, až bude Cata na Mystiqu.

No a jestli můžu něco málo k dotazu nad tebou, tak zkoušet DPS v PVP gearu asi není úplně optimální, nicméně popravdě 3400 DPS bys měl dát klidně i v T6 a troufnul bych si říct, že i bez celého gearu kromě zbraně, takže je dosti pravděpodobné, že děláš něco špatně. Co to je ti jistě odhalí práve tento topic, když mu chvíli věnuješ čas (zvláště asi kapitole rotace). Kdybys ji zběžně projel, tak se také dočteš, že hit cap není vůbec nutné mít. Já osobně jsem měl asi 90 hitu. Hit totiž neovlivňuje dotky ve chvíli, kdy je nahodíš, a pokud missneš special attackem, tak se ti z něj díky talentu vrátí 80% energy, takže přijdeme jen o global cd a to pro nás není nic hrozného, protože nejsme classa, která spamuje ability na každý global cd jako třeba DK nebo pala.

Jinak se obvykle nerad dostávám do konkrétních čísel, protože to není nikdy objektivní. Jelikož píšeš v t9, tak soudím, že nebudeš ani z Mystiqu, kde je ještě TBC, ani z ofi, kde už byla t10 a nyní Cata. Ale budiž, v t9 jsem začínal a tedy se rotaci ještě zprvu učil, ale self buffed na panákovi 6 - 7k je myslím asi tolik, co lze vytáhnout. V t10 to poté bylo 8-9k (samozřejmě beru panáka lvl 83, tedy raid bosse atd. a beru i doplňky na stejné úrovni jako T set) a to vše na patchi 3.3.5a. V Raidu to pak udělalo nějakých 12k +/-, v ICC s 30% buffed poté 15k. Bohužel jsem ke konci WotLKu neměl úplně top gear, ale vím, že v úplně top gearu z ICC se dalo dostat až k 18k DPS v ICC s 30% buffem, pokud byl člověk šikovný. Snad zde najdeš alespoň nějakou užitečnou odpověď. Wink
Tullkas
Tullkas

Poeet p?íspivku : 9
Points : 17
Registration date : 10. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Morgain za Tue Dec 14, 2010 9:56 pm

Ahoj,
díky za odpovědi.. Z Mystiqu jsem, ale tohle jsem testoval na AT.
Jinak relentless set není T9, ale S7, to je trošičku rozdíl Smile . Těch 3400 bylo když jsem panáka "tankoval" já, takže bez Shredu. Se Shredem jsem to pak testoval a vychází +- 4k . A kdyby to ty ***** DKčka pořád nedeathgripovali, tak je to ještě o chlup víc asi Smile . Ve full pvp equipu, s insignií a pvp staffkou...
Ono se to těžko testuje v jiném, než PvP gearu, protože to by ho člověk musel nějak získat - na pvp fun serverech typu AT si člověk akorát koupí ten S-něco set...

Taky jsem právě čekal nějakých 6-7k.. Tak mě překvapilo, jak je to málo, ale budu ještě testovat, pokud to vypadá, že dělám něco špatně Smile .
Bohužel mi fórum neumožňuje postovat linky, protože jsem sem chtěl původně hodit pár dalších odkazů, i když se tam víceméně píše to, co sepsal Tullkas. Jestli je zájem, tak je pošlu Macimu (Kryptikkovi), ať je sem hodí Smile .

Morgain
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty dps gear

Příspěvek  Slaan za Sat Dec 25, 2010 11:14 pm

zdravim.

je to hezky guide,ale taknejak tu asi nekdo nezna Toskk's Feral DPS Gear Methodology

podle mnoha zdroju je to presnejsi,nez rawr...

linky jste psaly,ze nejdou,tak jsem to napsal z mezerama Rolling Eyes

http: //druid. wikispaces. com /file/view/ WotLK_dps_calculator5414 . html

Slaan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty ..

Příspěvek  Ogie za Thu Dec 30, 2010 12:05 pm

Zdar borče!
Hele díky moc za ten návod, docela mrtě mě do začátku pomoh, člověk aspoň pochopí základná principy! Co se týče dps tak v 7.5 equipu bejvám někde mezi 3. - 5. místem v dobře zajetý guildě, momentálně to tahám podle typu bosse někde od 5,5 k - 7,3 k dps.

To absolutně nejtěžší bylo naučit se tu správnou rotaci, tady nepomůže žádná příručka, to se prostě musí dostat do krve. Ale potenciál je tam ohromnej, feral dps by neměl na wotlk chybět v žádným pořádným raidu! Very Happy
Ogie
Ogie

Poeet p?íspivku : 254
Age : 34
Points : 168
Registration date : 18. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  belze za Wed Jan 04, 2012 12:22 am

Zdarec

Dobry guide hodne mi pomohl ale mel bych par dalsich dotazu.

prvne jak spravne zacit rotaci na bosse ja osobne zacinam

mangle + rake + SR (je jedno za kolik CP) + Tiger fury (na doplneni energy pred bersekerem) + berseker + shredy do 5CP + RIP

a jako druhe

je situace u bosse mam 5CP rip padne za 8sec SR padne za 8sec co mam ted delat ? 8sec je celkem dost a je to velke plytvani pouzit RIP kdyz jeste 8sec vydrzi ale muzu dat RIP, SR obnovit treba za 1CP aby nepadl a nebo mam radsi dat FB a nechat padnout bleedy ?

belze

Poeet p?íspivku : 1
Points : 1
Registration date : 28. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Đawau za Thu Jan 05, 2012 3:24 am

Zaklad je klidně nahodit sr i za míň CP jen aby nepadl, a pokud nastane situace kterou jsi popisoval tak je určtě lepší refreshnout rip z 5ti a pak za tech 8 sec co zbývá nastackovat CP a nahodit SR , tim se vyhneš situaci že ti neco spadne, i kdyz je to plýtvání, určitě se nevyplatí dát FB za cenu spadnutí bleedů.

Edit. Pokud nezbývá pár vteřin do konce boje.

_________________
[FERAL] DPS Guide by Tullkas 35878xv
Đawau
Đawau

Poeet p?íspivku : 410
Points : 331
Registration date : 19. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Tullkas za Tue May 14, 2013 6:19 am

Zdravím zase jednou za čas. Tak jsem se právě dnes dozvěděl, že tato guide koluje pořád mezi lidmi a napadlo mne, zda by nebyl tedy problém zveřejnit i moje další guide pro ferala na Cata, které se snad brzy chystá i zde a pro zajímavost i na Mist of Pandaria, přeci jen jen to škoda škudlit na našem private foru guildy z ofi a obě jsou zase o krok dál než toto krátké shrnutí na WotLK. Jestli má něco nejblíž starému dobrému elitistjerks, tak je to tady (paskvil typu wowfan skutečně neuznávám).
Tullkas
Tullkas

Poeet p?íspivku : 9
Points : 17
Registration date : 10. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Đawau za Tue May 14, 2013 10:17 am

Zdar Tullkasi, díky za nový guide,ten na wotlk se osvědčil. Smile

_________________
[FERAL] DPS Guide by Tullkas 35878xv
Đawau
Đawau

Poeet p?íspivku : 410
Points : 331
Registration date : 19. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Tullkas za Tue May 14, 2013 10:22 am

To jsem rád, nevím moc kam jinam bych to hodil, tohle je takové nejbezpečnější místo, kde to asi i nějaký pátek vydrží. Smile
Tullkas
Tullkas

Poeet p?íspivku : 9
Points : 17
Registration date : 10. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

[FERAL] DPS Guide by Tullkas Empty Re: [FERAL] DPS Guide by Tullkas

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru