Pitbull 4 Unit Frames

Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  Đawau za Mon Nov 07, 2011 12:02 am

Pitbull 4 Unit Frames Toppro

Pitbull 4 Unit Frames Uvod

Pitbull Unit Frames nahrazuje klasické blizzardovské zobrazení hráče, targetů, focusu, party a případně raidu(na ten doporučuji používat addon Grid/Grid2). Jde o obdobný addon jako například známý X-pearl, ale obsahuje mnohem širší možnosti nastavení jak vzhledu, tak i funkcí, buffů/debuffů atd, a proto je jedním z nejlepších řešení pro hráče který si chce přizpůsobit interface (dále jen "UI") na míru.

Pitbull 4 Unit Frames Nastaven

Po úspěšném stažení a zapnutí pitbullu ve správné verzi (ke stažení na konci článku) budou vaše unit frames vypadat přibližně takto.
Pitbull 4 Unit Frames Defaultfw
Ani z daleka to nepřipomíná naše vysněné UI, ale zavrhnout Pitbull kvůli prvotnímu chaosu by byla velká chyba Smile

Rozdělení na Layouty

Prvním krokem v nastavení by mělo být rozdělení na takzvané Layouty, ty nám velice usnadní práci, protože je díky nim možné používat rozdílné nastavení pro jednotlivé části addonu (target-player, party, focus, target of target atd..).
V případě že by jsme si nerozdělili jednotlivé části na layouty vznikl by problém s tím že by jsme měli stejně veliké party jako target, všude bychom viděli xxx buffů či debuffů a to je pro nás nežádoucí.

Do samotného nastavení addonu se dostaneme příkazem /pitbull nebo kliknutím na ikonku psa u minimapky, po otevření nastavovací interface se nám naskytne pohled na širokou nabídku nástrojů pro úpravu, nás v tuto chvíli zajímá pouze záložka "Layout Editor" (Obr. č1-1) a konkrétně "Current Layout" (Obr. č1-2) což určuje který layout právě nastavujeme a s tím spojené políčko pro vytvoření nového layoutu "New Layout" (Obr. č1-3) .

Obecně platí, že ke každé části unit frames pro kterou chceme nějaké speciální nastavení vytvoříme vlastní layout, který je vhodné pojmenovat tak aby nám bylo na první pohled jasné, k jaké části UI se vztahuje (př. k Focus frame vytvoříme layout "Focus" a ne "Asasdadadawausmrdi")

V případě že chceme pro některé části UI společné nastavení je zbytečné používat 2 layouty není nijak složité použít jeden layout pro více částí (Často používané u frame Target + Player nebo Focus + Focus target).

Když máme hotové layouty tak se pustíme do přiřazování layoutu k vybrané části UI.
Jako první můžeme přiřadit například target layout, zvolíme proto záložku "Units" (Obr. č2-1) v menu v levé části.

Zvolíme ve výběru jednotlivých komponentů UI "Target" (Obr. č2-2) a přiřadíme k němu námi vytvořený a pojmenovaný layout (Obr. č2-3).

Nyní můžeme v Layout Editoru po výběru layoutu "target" upravovat pouze nastavení target frame bez obav že bychom ovlivnili nastavení jiné části UI
Tuto akci provedeme se všemi layouty, jediná výjimka nastává u přiřazení layoutu k nastavení Party fames. Zde musíme v levém Menu zvolit možnost "Groups" a záložku "General" kde je možné přiřadit group layout obdobně jako v předchozí části, jediná věc která stojí za zmínku je úprava mezery mezi jednotlivými členy party, v nastavení "Groups" v záložce "Unit Information" posuvník Vertical Spacing.Obrázek č.1
Pitbull 4 Unit Frames Pitbull1
Obrázek č.2
Pitbull 4 Unit Frames Pitbull2

Pitbull 4 Unit Frames Dal

Když máme rozdělené Layouty tak se můžeme pustit do nastavení jednotlivých částí.
Nebudu ukazovat konkrétní nastavení každého frameu, vše se pokusím vysvětlit na Target frame

Jako první co by jsme měli udělat je eliminovat funkce které nepreferujeme a nepotřebujeme, tím se nám Unit frame krásně vyčistí od zbytečností.
Toho docílíme v nám již známém Layout editoru a vybereme správný layout, který chceme editovat.

Zde je seznam všech podnastavení v Layout Editoru.

obrázek č.3
Pitbull 4 Unit Frames Pitbullnavod

Právě teď vypadá váš target frame přibližně stejně jako ten na obrázku v úvodu článku, my ho přenastavíme tak aby obsahoval pouze informace o jménu targetu, class, stavu HP a Power, Threat bar, castbaru a případně jeho vztahu k naší partě/raidu (Raid Leader/Masterlooter) a také si aktivujeme portrét.

1) Když máme vytvořený a přiřazený layout tak jako první navštívíme záložku "Texts" v layout editoru (Obr. č3), otevře se nám široká nabídka nástrojů pro úpravu.
První věc které by jsme měli věnovat pozornost je posuvník "Current Text", ten určuje kterou textovou položku právě upravujeme.
Obecně zde lze nastavit zda je určitá textová nabídka aktivní (Enable okénko), velikost textu (Size posuvník/Default size posuvník-nastavuje velikost pro všechny texty), Font (Font nabídka/default Font nabídka-nastavuje font pro všechny texty), Ke které části frame bude text přiřazen(Attach to), a samotnou pozici (Location výběr).
a některé texty obsahují ještě další výběr a to je "Code" což využijeme především u HP a Power baru, zde lze upravovat zda se HP zobrazují v %, číslech atd. a code editor, který nám umožňuje přímo upravovat LUA kód, ale do toho bych se bez potřebných zkušeností nepokoušel(riziko poškození kódu a tím ohrožení funkčnosti addonu) .

Combat text nám znázorňuje damage/heal obdrží náš target přímo v oblasti target frame.
Cast ukazuje který spell právě target castí
Cast time je počítadlo času zbývajícího do docastení spellu
Class ukazuje class kterou máme v targetu
Druid mana zobrazí druidovu manu i ve formě
Expirience ukáže expícím hráčům jejich stav Xp u unit frame(nefunguje u target)
Health zobrazuje stav HP
Name ukazuje jméno targetu
PVPTimer funguje jako odpočítávadlo času do vypnutí pvp pokud jsme mimo pvp combat (Doporučuji vypnout, buguje se a zobrazuje červené nuly u targetu)
Power je počítadlo energy/mana/focus/runic power/rage
Reputation ukazuje stav reputace označené v Blizzard Reputation interface.
Threat zobrazuje v % náš threat na targetu vůči prvnímu v aggro listu. (Velice užitečné do pve pokud nechcete používat omen)

Pro náš příklad ponecháme zapnuté pouze výše zmíněné funkce.

To nás ovšem nezbaví barů jako takových ale pouze textu, který je popisuje, proto se přesuneme do nastavení "Bars"

Zde se nám odkryje nabídka obsahující nám již známé pojmy, pod kterými se skrývá bar jako takový.
Je zde položka pro vypnutí baru, úpravu textury a velikosti (texturu máme zatím jen 1, jak přidat další se dozvíte později), úpravy průhlednosti baru atd.

Obdobným způsobem jako v nabídce textů upravíme frame do požadovaného nastavení.

Po provedených změnách vypadá unit frame přibližně takto
Pitbull 4 Unit Frames Pitbullui10icug

Nyní se podíváme na nabídku "Indicators" kde lze nastavit velké množství ukazatelů combo pointů, raidových ikon, pvp ikon ale také zde lze aktivovat a upravit zobrazení portrétu.

Většina nastavení je zde analogická k nastavení předchozích položek, proto se zde nebudu obsáhle rozepisovat

Unit frame po aktivování portrétu a dalších úpravách ikon
Pitbull 4 Unit Frames Pitbullui20

Další velice podstatnou součástí Pitbullu je zobrazování buffů/debuffů na targetu.
Pro celkovou přehlednost UI doporučuji tuto možnost nechat zapnutou pouze u target frame případně focus target frame

Nastavení (de)buffů se skrývá pod položkou "Aura", zde lze úplně vypnout nebo zapnout zobrazování aur ale také lze zvýraznit naše (de)buffy na targetu, změnit jejich velikost a pozici.


Opět je zde nastavení podobné předchozím položkám.

Důrazně doporučuji přesunout debuffy a buffy zvlášť na jinou část unitframe (doprava/doleva) a zmenšit jejich velikost a zobrazované množství na únosné množství.


Po dokončení nastavení buffů je Pitbull téměř připraven vyrazit do boje, zůstali nám tu nastavení "Faders" (umožňuje zprůhlednit unit frames když není používán) a "Other" ve kterém se nachází především další kosmetické úpravy.

Obdobné nastavení nás čeká u úpravy Focus/Focus target, Party(případně raidu, který však důrazně doporučuji vypnout Smile ), target of target atd..

Poslední užitečná funkce, kterou zmíním je "Profiles", ta funguje obdobně jako u ostatních addonů, vaše nastavení se uloží do profilu, který nese v základním stavu název postavy, na které byl vytvořen a název relamu. (Př. Dawau - Daemonica), v případě že se chystáte použít stejné nastavení na více postavách, případně jen s několika málo úpravami tak stačí na druhé postavě vytvořit nový profil (/Pitbull>Profiles>New|vyplnit název profilu)a poté> copy from (vyberte profil který chcete použít či upravit).
Tím zajistíte, že nově vytvořený profil bude obsahovat nastavení již vytvořeného profilu a v případě že budete upravovat nový profil, nebude ovlivněn ten původní.

Pokud si dáte práci s nastavením celého addonu tak se můžete těšit na unit frames jako například tyto
Pitbull 4 Unit Frames 33lnwk5

Veškeré nastavení popisované v tomto článku je pouze na ukázku a jako možná inspirace, každému vyhovuje něco jiného a pitbull nám nabízí nespočet variant vzhledu a funkcí!


U základní verze pitbullu se setkáte s malým množstvím textur a fontů, pro nápravu tohoto neduhu lze stáhnout addon "SharedMedia" který vám přidá nepřeberné množství fontů a textur, a to nejen do addonu Pitbull ale i do dalších modů jako je třeba recount, DBM, DXE, prat a podobně a to s minimálním dopadem na FPS.


Pitbull 4 Stahuj > ZDE < (verze pro 3.3.5a a 4.0.0, proto se nelekejte označení 4)
SharedMedia stahuj > ZDE <

Otázky a připomínky pište do tohoto topicu.
Naposledy upravil Đawau dne Sun Feb 10, 2013 3:02 am, celkově upraveno 7 krát

_________________
Pitbull 4 Unit Frames 35878xv
Đawau
Đawau

Poeet p?íspivku : 410
Points : 331
Registration date : 19. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  dotaz za Sat Dec 03, 2011 1:49 am

Cau, mam dotaz : Vlevo nahoře od player framu mi furt svítí nějakej časovač ( 0:00 ) červenym písmem. Nevíš co to je a jak to mam vypnout?

dotaz
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  dotaz za Sat Dec 03, 2011 1:55 am

A ještě když se dostanu do combatu, tak Health Bar se zbarví na červeno, jak udělat, aby měl furt stejnou barvu bez ohledu na to, jeslti jsem v combatu nebo ne?

dotaz
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  Đawau za Sat Dec 03, 2011 3:21 am

Ohledně tech čísel jsem to psal již v článku, jde to vypnout v nastavení "Texts" a konkretne jde o "Lua:PVPTimer"
a k tomu zčervenání, zkus vypnout v záložce "Other" položku "Aggro" a /reloadui.

_________________
Pitbull 4 Unit Frames 35878xv
Đawau
Đawau

Poeet p?íspivku : 410
Points : 331
Registration date : 19. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  dotaz za Sat Dec 03, 2011 3:28 am

Díky moc:)

dotaz
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  Đawau za Sat Dec 03, 2011 3:51 am

Np:)

_________________
Pitbull 4 Unit Frames 35878xv
Đawau
Đawau

Poeet p?íspivku : 410
Points : 331
Registration date : 19. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty S

Příspěvek  Mexjimes za Sat Jan 19, 2013 9:14 am

Ved mi to vobec nejde stahnut na to furt klikam

Mexjimes
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  Đawau za Sat Jan 19, 2013 9:38 am

Pro zobrazení "klikacích" odkazů je potřeba registrace zde máš oba linky
http://www.uloz.to/10911279/pitbull-4-rar
http://www.uloz.to/10911280/sharedmedia-rar

_________________
Pitbull 4 Unit Frames 35878xv
Đawau
Đawau

Poeet p?íspivku : 410
Points : 331
Registration date : 19. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  Traken za Tue Feb 05, 2013 6:40 am

Děkuji moc Dawauovi za zprovoznění, nastavení a vysvětlení tohoto pěkného adonu.
Díky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cheers cheers
Traken
Traken

Poeet p?íspivku : 845
Age : 40
Points : 520
Registration date : 05. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Lua: Cast

Příspěvek  EggManCZ za Sun Feb 10, 2013 12:27 am

Ahoj, rád bych se zeptal jestli někdo neví jak nastavit code u cast baru tak, aby mi zobrazoval jen jméno spellu a né jméno targeru, jak je to nastaveno v základu. Děkuji za odpověď Smile

EggManCZ
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  Đawau za Sun Feb 10, 2013 2:43 am

kód:
local cast_data = CastData(unit)
if cast_data then
  local spell,stop_message,target = cast_data.spell,cast_data.stop_message
  local stop_time,stop_duration = cast_data.stop_time
  if stop_time then
    stop_duration = GetTime() - stop_time
  end
  Alpha(-(stop_duration or 0) + 1)
  if stop_message then
    return stop_message
  elseif target then
    return "%s (%s)",spell,target
  else
    return spell
  end
end
return ConfigMode()

Vlož tam tohle a mělo by to být OK.

_________________
Pitbull 4 Unit Frames 35878xv
Đawau
Đawau

Poeet p?íspivku : 410
Points : 331
Registration date : 19. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Pitbull 4 Unit Frames Empty Re: Pitbull 4 Unit Frames

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru