The Genesis forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

How to burst DPS (ranged)

Goto down

How to burst DPS (ranged) Empty How to burst DPS (ranged)

Příspěvek  Anonymní Sun Jan 25, 2015 10:23 pm

Zdravim, jelikož stále ne všichni využívají všech těchto zvýhodňujících aspektů a po požádání sepsání... jsem se rozhodl nahodit v pár bodech tento velmi všeobecný "guide" nebo jak tomu říkat

Jak na pull

0) Připravení si "pasivních" spellů na zem (trapy, houbičky, flamestrike...)
1) Použití potionu (pre-pot) 1-3s před pullem
2) Pre-Cast jednoho z našich silných / buffujících spellů (pyroblast, soul fire, cobra shot, mind blast...) - načasovaný na 0s pull timer bosse
→ jeden z právě méně využívaných aspektů
→ damage burstnutý potionem hned na pull "zdarma"
→ vysoká šance procnutí trinketů, enchantů
3) Odpálení burst cooldownů nejlépe zároveň právě s proci trinketů / enchantů
→ odpálení všech našich burst cooldownů najednou (příklady macer níže)
→ 110%*110% = 121% ... viz níže

________________________________________________________________________

Další důležitá pravidla

1) Využití cooldownů 2x za fight je v 90% případů lepší jak využití cooldownů 1x za fight do burst fáze
→ dát na vlastní zkušenosti s délkou encounteru
(hodně zobecněný příklad dvou class:  neodpálím za huntera 5 min. cooldowny na magmawa pokud vím že fight trvá 4minuty a boss má fázi ve které je do něj zvětšený damage... naopak jako mage pokud vím, že fight má 4+ minuty a mám combustion s 2min. CD, využiji oba combustiony místo toho abych čekal na jeden silný)
2) viz. první příklad... s tím, že druhé CD se snažíme také odpálit společně s dalším procem trinketů / enchantů a další potkou & ideálně do burst fáze bosse (mage <35%, Hunter <20%, Lock <25%)
→ podobně se snažíme odpalovat CD s nižšími cooldowny jako jsou například ENG ruce, Berserk raciálka... avšak lepší tyto CD odpalovat na cooldown, než je půl minuty šetřit
3) dalším důležitým pravidlem je tzv. ABC (always be casting) pravidlo - tj. umět se hýbat a vědět co kdy dělat / jaký skill použít, když zrovna musím běžet a hlavně omezit běhání na minimum a strávit co nejvíce času dmgováním
→ využívat všech aspektů / instant spellů daných class během běhu... cataclysm nám toto velmi usnadňuje díky několika změnám díky kterým již nemusíme využívat za běhu pouze instant spelly
(mage za běhu může scorchovat, hunter switchnout aspect a castit cobra shot, shaman castit lighting bolt...)
→ využívat běhu za pomoci těchto "while moving" spellů nebo se hýbat při instant spellu a jeho následném global cooldownu

_________________________________________________________________________

Jak tedy vůbec DPS funguje
inspirováno starším textem od WotLK hráče Zeregese


Každé DPS má svůj primární stat na jaký se má soustředit (Spell Power / Attack Power) a pak má sekundární staty (Haste, Crit, Hit), které mají svůj cap ("maximální hodnotu") a pak už jsou k ničemu.

Spell/Attack Power zvyšuje sílu jednotlivých útoků => Zvyšuje celkový damage
Hit zvýšuje šanci na trefení se => Zvyšuje celkový damage
Crit zvyšuje šanci na crit => zvyšuje damage jednotlivých útoků => Zvyšuje celkový damage
Haste zvyšuje rychlost útoku => snižuje celkovou dobu prováděných útoků

Vzorec pro výpočet hodnoty DPS neexistuje, protože to záleží na štěstí / encounteru a na spoustě věcí, které se nedají vypočítat. Můžete si spočítat přibližný damage skillem, vynásobit jej critem a hitem, vydělit cast timem a dostaneme hodně přibližné číslo.

Spell/Attack Power je primární stat hlavně kvůli tomu že je to ČÍSLO, nikoliv PROCENTO. Platí zde tedy jisté pravidlo "Čím více SP/AP mám, tím více ho potřebuji na zvýšení dps o 1%".
Pokud si to srovnáme například s critem. Řekněme že
Mám šanci na crit 10% a dávam dmg za 100. Teoreticky po udělení 10ran dám 1050dmg (9*100+1*150)
Mám šanci na crit 10% a dávam dmg za 500. Teoreticky po udělení 10ran dám 5250dmg (9*500+1*750)
Mám šanci na crit 20% a dávam dmg za 100. Teoreticky po udělení 10ran dám 1100dmg (8*100+2*150)
Mám šanci na crit 20% a dávam dmg za 500. Teoreticky po udělení 10ran dám 5500dmg (8*500+2*750)
z toho vyplývá že i když sem měl crit stejný, tak výsledný damage byl ovlivněný více základním útokem (SP/AP) než crit šancí. Je to způsobené právě tím že crit je PROCENTO a tedy se s ČÍSLEM (AP/SP) násobí.

Toto vše nám na cata ještě u některých class ovšem komplikuje nový stat Mastery a s tím už by jsme zacházely do moc čísel Smile


S tím vším ale právě souvisí tzv. stackování buffu!!!
Opět vysvětleno na příkladu:
mám 2 trinkety (všeobecněji cooldowny), jeden zvyšuje damage o 10% na 10sekund, druhý zvyšuje attack speed o 10% na 10sekund.

První možností je použít je za sebou, prvních 10sekund budu mít větší damage a dalších 10sekund ho budu dělat rychleji budu mít tedy 110% + 110% což mi udělá jakoby 120%.
Druhá možnost je použít je současně, celkově budu mít tedy 110% x 110% což udělá 121%. Rozdíl 1%, rozhodně není zanedbatelný vzhledem k tomu že to nebude 1%, ale třeba i mnohem víc právě díky tomu že bude potion, bloodlust, další cooldown, proc trinketů ... a hned jste mezi prvními v dps i s horším equipem. Důležité je tedy si uvědomit jak fungujou trinkety a cooldowny a jak docílit toho aby mi vše poprocovalo na stejný úsek fightu.



_________________________________________________________________________

Burst macra, příklady

Click:

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru